Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sensacyjnie wygrali z Juventusem w LM. Teraz kpią z trenera. Kolejna wojna z kibicami

Kibice Olympique Lyon po skandalicznych transparentach skierowanych w stronę swojego obrońcy, Marcelo, tym razem postanowili "uderzyć" w trenera Rudiego Garcię. Klub wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

W środę piłkarze Lyonu sensacyjnie pokonali na własnym stadionie Juventus Turyn w 1/8 Ligi Mistrzow, a przed Olympique mecz w półfinale Pucharu Francji z PSG. Frustracja kibiców spowodowana jest jednak grą klubu w Ligue 1. Piłkarze Rudiego Garcii zajmują 7. miejsce w lidze, a kibice zaczynają atakować szkoleniowca drużyny.

Pod postami klubu na portalach społecznościowych kibice przerabiają zdjęcia trenera, zmieniając jego twarz na twarz klauna. W podobny sposób przedstawiają prezesa klubu - Jean'a-Michel'a Aulasa. Na reakcję klubu nie trzeba było długo czekać.

Olympique Lyon nie będzie tolerował wszelkich form nienawiści skierowanych w stronę pracowników klubu

Olympique Lyon przez swoją oficjalną stronę internetową wydał oświadczenie, w którym odniósł się do ostatnich przejawów zniewagi kierowanych w stronę trenera Rudiego Garcii oraz prezesa Olimpijczyków. Oświadczenie zostało opublikowane na wszystkich kontach społecznościowych Lyonu.

- Olympique Lyon informuje, że klub złoży skargę na wszelką opublikowaną lub udostępnioną w sieciach społecznościowych treść, która ma znamiona zniewagi, zniesławienia, groźby, nękania lub podżegania do nienawiści - dodał do oświadczenia klub na swoim koncie Twitter. 

Jak widać w komentarzach pod oświadczeniem na koncie Twitter, kibice wciąż zamieszczają przerobione zdjęcia trenera.

Kibice Olympique Lyon i nienawiść do członków klubu

W grudniu kibice za pomocą transparentu skierowali się w stronę swojego obrońcy - Marcelo. Sytuacja sprowokowała konflikt między piłkarzami, którzy stanęli w obronie kolegi z drużyny oraz ultrasami, którzy prowokowali zawodnika. 

>> Grzegorz Krychowiak w "Wilkowicz. Sam na Sam": Wiem: nie grałem w PSG bo moda mnie odciąga od piłki. A Celia kieruje moją karierą i wybrała Paryż dla sklepów >> 

Zobacz wideo