Dodatkowy konkurs Pucharu Świata w skokach! Nietypowy dzień i pora. Gdzie obejrzeć?

Do końca sezonu Pucharu Świata skoczkom narciarskim pozostało sześć konkursów. Przez najbliższe trzy dni skoczkowie rywalizować będą w Lahti na skoczni Salpausselka. W piątek czeka nas dodatkowy konkurs skoków, który został zorganizowany w zamian za odwołane zawody w Kuusamo. Gdzie i kiedy obejrzeć skoki? Jak wygląda program na weekend?

Skoki narciarskie wchodzą w decydującą fazę, a przed skoczkami intensywny weekend. W kolejnym etapie Pucharu Świata czekają ich trzy dni na skoczni w Finlandii. W piątek, sobotę i niedzielę, od 28 lutego do 1 marca, odbędą się trzy konkursy. Dodatkowy konkurs indywidualny Pucharu Świata spowodowany jest przesunięciem konkursu w Kuusamo, który nie mógł się odbyć z powodu zbyt silnego wiatru. Jak wygląda program skoków na najbliższe trzy dni?

Puchar Świata w skokach narciarskich, program skoków

W piątek oprócz kwalifikacji, skoczkowie wystartują w konkursie indywidualnym. W sobotę w Pucharze Świata odbędzie się rywalizacja drużynowa, natomiast weekend zamknie powrót do konkursów indywidualnych w niedzielę. 

W klasyfikacji generalnej prowadzi Austriak, Stefan Kraft (1433 pkt.), na drugim miejscu o 118 mniej punktów ma Niemiec - Karl Geiger, natomiast trzeci na podium znajduje się Dawid Kubacki (1067 pkt.). W pierwszej dziesiątce z reprezentacji Polski znaleźli się jeszcze Kamil Stoch (5. miejsce) oraz Piotr Żyła (10. miejsce). 

Skoki narciarskie - program skoków w Lahti na weekend 28.02-01.03: 

Skoki w Lahti - piątek 28.02.2020:

  • 14:00 - Oficjalny trening
  • 16:00 - Kwalifikacje
  • 17:30 - Konkurs indywidualny

Skoki w Lahti - sobota, 29.02.2020:

  • 15:00 - Seria próbna
  • 16:00 - Konkurs drużynowy

Skoki w Lahti - niedziela, 01.03.2020:

  • 14:00 - Kwalifikacje
  • 15:30 - Konkurs indywidualny

Skoki narciarskie w Lahti gdzie i o której obejrzeć Puchar Świata? TV, stream online, na żywo

Transmisję skoków narciarskich można obejrzeć na antenach TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport 1. Studia przed piątkowym konkursem indywidualnym wystartują w TVP Sport o godzinie 17:00 oraz na kanale Eurosport 1 od godziny 15:55. Konkurs indywidualny wystartuje o godzinie 17:30 (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1). Stream online konkursu w Lahti można oglądać od godziny 17:00 na stronie sport.tvp.pl oraz po wykupieniu abonamentu na tv.eurosport.pl. Relację na żywo będzie można śledzić na stronie Sport.pl

>> Dawid Kubacki komentuje swoje podium i zwycięstwo Stocha na zawodach w Zakopanem >>

Zobacz wideo
Więcej o: