Wojciech Szczęsny wyleciał na trzy tygodnie. Złe wieści z Juventusu

Wojciech Szczęsny doznał kontuzji uda i opuści początek sezonu. Juventus poinformował, że przerwa wyniesie około trzech tygodni.

W niedzielę wieczorem Juventus rozegrał ostatni letni sparing. I było to bolesne doświadczenie, bo Atletico Madryt wygrało w Turynie aż 4:0. Trzy gole strzelił Alvaro Morata, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Juve, a gospodarzy dobił w końcówce Matheus Cunha.

Fabian RuizFabian Ruiz idzie do PSG. Zieliński traci konkurenta do gry

Wojciech Szczęsny rozegrał pierwszą połowę i choć stracił dwie bramki, to został pochwalony przez media, które doceniły obroniony rzut karny wykonywany przez Joao Felixa. "La Gazzetta dello Sport" przyznała mu notę "7" w skali 1-10 i była to najwyższa ocena w zespole. Podobnie jego mecz widziały mniejsze redakcje skupione wokół Juventusu. Problem w tym, że Polak odniósł kontuzję.

- Wojciech Szczęsny z powodu dyskomfortu, który poczuł pod koniec pierwszej połowy, przeszedł dziś rano badania. Bramkarz uszkodził mięsień przywodziciela długiego lewego uda. Przerwa potrwa około 20 dni - informuje Juventus.

Szczęsny najprawdopodobniej opuści takie mecze:

• z Sassuolo (15.08)
  • z Sampdorią (22.08)
  • z Romą (27.08)
  • ze Spezią (31.08)
  • Z Fiorentiną (03.09)

To oznacza, że jego miejsce zajmie Mattia Perin, który jest piłkarzem Juve od 2018 roku. Początkowo wydawało się, że Włoch będzie mógł rywalizować z Polakiem, ale kontuzje wyhamowały jego rozwój. Podczas letniego tournée pokazał się jednak z dobrej strony.

Duże transfery Juventusu

W nowym sezonie Massimiliano Allegri nie będzie mógł skorzystać z Paulo Dybali (AS Roma), Giorgio Chielliniego (Los Angeles FC) czy Matthijsa de Ligta (Bayern Monachium). Władze Juve jednak były bardzo aktywne podczas letniego okienka transferowego i ściągnęły m.in. Paula Pogbę, Angela Di Marię czy Gielsona Bremera. Na dniach nowym piłkarzem Juve ma zostać także Filip Kostić z Eintrachtu Frankfurt.

Reca vs. ComoArkadiusz Reca show. Zagrał 25 minut, a zaliczył dwie asysty [WIDEO]

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.