Juventus zdemolowany. Włoskie media oceniły Szczęsnego. "Chociaż on"

Juventus nie spisał się najlepiej w próbie generalnej przed startem rozgrywek Serie A. Ekipa z Turynu przegrała aż 0:4 z Atletico Madryt, jednak z dobrej strony zaprezentował się Wojciech Szczęsny. - Ratował wynik swoimi opatrznościowymi interwencjami - relacjonowały włoskie media.

Juventus w towarzyskim starciu z Atletico zdecydowanie nie mógł złapać wiatru w żagle. Hiszpanie dominowali na boisku, a hat-trickiem popisał się Alvaro Morata. Wynik meczu mógł być jeszcze bardziej okazały, jednak w pierwszej połowie z dobrej strony pokazał się Wojciech Szczęsny.

Fabian RuizFabian Ruiz idzie do PSG. Zieliński traci konkurenta do gry

Wojciech Szczęsny show. Reprezentant Polski obronił rzut karny

Polski bramkarz wpuścił co prawda dwie bramki strzelone przez Moratę, lecz nie wynikały one z jego błędów. Szczęsny zaliczył natomiast dwie kluczowe interwencje. Pierwszą po bardzo mocnym strzale z dystansu Koke, gdy udało mu się odbić piłkę, a drugą po pewnie obronionym rzucie karnym. Reprezentanta Polski nie dał rady pokonać Joao Felix. W drugiej połowie bronił Mattia Perin.

Nie powinno zatem dziwić, że Szczęsny został doceniony przez włoskie media. Najbardziej poczytny dziennik na Półwyspie Apenińskim "La Gazzetta dello Sport" przyznała mu notę "7" i była to najwyższa ocena w zespole. Podobnie jego mecz widziały mniejsze redakcje skupione wokół Juventusu. "Bardzo dobra obrona strzału Koke i rzutu karnego. Chociaż on zagrał dobrze" - napisali dziennikarze ilbianconero.com. "Bez wątpienia to był najlepszy zawodnik Juventusu na boisku" - relacjonowało tuttojuve24.it.

"Atletico dominowało i tylko znakomity Szczęsny w pierwszej połowie zatrzymywał groźne uderzenia" - opisało postawę polskiego bramkarza włoskie "Rai". "Dla Juventusu był to trudny mecz, w którym niewątpliwie najlepszy był Szczęsny. Udało mu się zatrzymać strzał Koke i obronić rzut karny Feliksa. Ratował wynik opatrznościowymi interwencjami" - napisali w charakterystyczny dla włoskich mediów sposób dziennikarze Eurosportu.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reca vs. ComoArkadiusz Reca show. Zagrał 25 minut, a zaliczył dwie asysty [WIDEO]

Szczęsny dobrym występem z Atletico potwierdził, że znajduje się w optymalnej dyspozycji przed startem rozgrywek Serie A. Pierwszy mecz Juventus zagra w poniedziałek 15 sierpnia o godzinie 20:45 z Sassuolo.

W poprzednich trzech sparingach ekipa z Piemontu przegrała natomiast z Realem Madryt 0:1, zremisowała z FC Barceloną 2:2 oraz pokonała Chivas de Guadalajara 2:0.

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.