Fatalny błąd obrony Juventusu w 120. minucie! Superpuchar Włoch nie dla Szczęsnego

Inter Mediolan pokonał po dogrywce Juventus 2:1 w Superpucharze Włoch. Decydująca bramka padła w ostatniej akcji meczu.

Pierwszą bramkę w Superpucharze Włochy zdobył Juventus. W 25. minucie z lewej strony dośrodkował Alvaro Morata, a bierność środkowych obrońców Interu wykorzystał Weston McKennie, który pokonał Samira Handanovicia uderzeniem głową.

10 minut później był już remis. Edin Dzeko wyprzedził Mattię De Sciglio w polu karnym Juventusu, co spowodowało, że minimalnie spóźniony Włoch faulował bośniackiego napastnika. Chwilę później do rzutu karnego podszedł Lautaro Martinez, który pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Nikola Grbić nowym trenerem siatkarzy? 'Według mnie to zły pomysł'Zaryzykował własnym życiem, żeby pomóc Grbiciowi. "Mówił: Jesteś szaleńcem!"

Mimo przewagi Interu w drugiej połowie do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. W niej niemal do końca wydawało się, że o Superpucharze zdecydują jednak rzuty karne.

Inter z Superpucharem Włoch

W 120. minucie fatalny błąd popełnił jednak Alex Sandro. Po dośrodkowaniu z lewej strony Brazylijczyk, zamiast wybijać piłkę, chciał ją zagrać klatką piersiową. Z tego nie wyszło jednak ani przyjęcie, ani podanie do Giorgio Chielliniego. Do piłki dopadł Alexis Sanchez, który z bliska pokonał bramkarza Juventusu.

Nikola Grbić i Vital HeynenVital Heynen komentuje wybór nowego trenera siatkarzy. Piękne słowa

To szósty triumf Interu w Superpucharze Włoch. Juventus ma dziewięć takich trofeów na koncie, co jest krajowym rekordem. W środę całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Wojciech Szczęsny.