Gwiazdy nie na sprzedaż. Xavi dementuje transferowe plotki dotyczące FC Barcelony

Xavi Hernandez demenuje wszelkie plotki. - Potrzebujemy ich. Oni nie są na sprzedaż - powiedział trener FC Barcleony o trójce swoich pomocników.

Oszczędność niemal na każdym kroku, to coś co w FC Barcelonie nikogo nie zaskakuje. Nowy prezydent klubu, Joan Laporta próbował wszelkich sposobów na zebranie środków, które poprawią sytuację Katalończyków. W ostatnich tygodniach, a nawet miesiącach mówiło się także o "wyprzedaży", która miałaby wzmocnić kasę klubu. 

Zobacz wideo "Piramidalna bzdura. Dywersja". Ostro o zachowaniu Sousy i Lewandowskiego

Xavi Hernandez ma plan na pomocników FC Barcelony? "Potrzebujemy ich"

Nazwisk, które miały być na sprzedaż było kilka. Hiszpańska prasa informowała, że nawet Bayern Monachium chciał wykorzystać kryzys FC Barcelony i sprowadzić do swojego zespołu Marc-Andre ter Stegena, Serginio Desta, Pedriego i Frenkiego de Jonga. W ostatnich doniesieniach szczególnie często w temacie sprzedaży mówiono właśnie o tym ostatnim z wymienionych. Spekulacje w sprawie De Jonga i innych pomocników uciął jednak Xavi Hernandez

WIęcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

- Potrzebujemy ich. Frenkie de Jong i Gavi nie są na sprzedaż. Nie takie są nasze plany. Puig to kolejny piłkarz naszego zespołu. Bardzo na niego liczymy - powiedział na konferencji prasowej nowy trener FC Barcelony

Xavi Hernandez wrócił do FC Barcelony kilka dni temu, jednak już przeprowadził zmiany, które miał w planach. Sprowadził do klubu m.in. byłą gwiazdę zespołu, Daniego Alvesa. Hiszpan na ławce trenerskiej zadebiutował w wygranym starciu z Espanyolem (1:0), a następnie zremisował z Benfiką Lizbona w Lidze Mistrzów. Aktualny kontrakt 41-latka z klubem obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.