To możliwe! Lewandowski dostał pytanie o transfer. Odpowiedział

Robert Lewandowski po raz kolejny wypowiedział się na temat swojej przyszłości. 33-latek zdradził, że jego transfer jest możliwy.

Choć Robert Lewandowski nie ma szczęścia do Złotej Piłki, to regularnie otrzymuje inne nagrody. Tym razem dziennik "Tuttosport" po raz drugi z rzędu uhonorował go mianem najlepszego piłkarza roku. O zwycięstwie w plebiscycie decydują m.in. byli piłkarze, wśród których znaleźli się  Andrij Szewczenko, Lothar Matthaeus, Christo Stoiczkow, Emilio Butragueno, czy Pavel Nedved.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie wyklucza gry w Serie A 

Polak nie mógł być obecny na gali, ale z tej okazji przeprowadzono z nim wywiad. -  Nagrodę, którą otrzymałem dedykuję kolegom z drużyny oraz fanom piłki z całego świata, a w szczególności tych pochodzących z Włoch. W przyszłym roku również dam z siebie wszystko - podziękował Lewandowski.

Robert Lewandowski z nagrodą dla najlepszego piłkarza świata podczas gali Globe Soccer AwardsLewandowski walczy o prestiżową nagrodę. Ale faworyt jest inny. Pięć mln głosów

W trakcie rozmowy dziennikarz spytał go wprost, czy w grę wchodzi transfer do Serie A. Co ciekawe, 33-latek nie odrzucił takie możliwości. - Nie mogę powiedzieć czegoś, czego jeszcze nie wiem. Wiem, że we Włoszech jestem bardzo ceniony, więc jest to możliwe, ale nie mam żadnych wiadomości. Na pewno przyjeżdżając tutaj, miałbym możliwość mierzyć się z wielkimi piłkarzami i wspaniałymi drużynami - stwierdził. 

Nie wiadomo, czy była to czysta kurtuazja czy rzeczywiście realny jest transfer Polaka do Serie A. W kontekście jego odejścia włoskie kluby pojawiają się stosunkowo rzadko. Najczęściej mowa o transferze do Realu Madryt bądź Premier League. Tego scenariusza nie wyobrażają sobie władze Bayernu Monachium. Oliver Kahn przyznał, że priorytetem dla niego będzie przedłużenie umowy z Polakiem, a nie szukanie zastępcy dla niego

Patrik Schick ma już 14 goli na koncieKlasyfikacja strzelców Bundesligi. Znienacka pojawił się rywal dla Lewandowskiego. Ależ goni!

W tym sezonie Robert Lewandowski ma na koncie 27 goli w 23 meczach w barwach Bayernu Monachium. 

Więcej o: