Skandal w trakcie losowania Ligi Mistrzów. Real Madryt podjął decyzję ws. meczu z PSG

Poniedziałkowe losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów przebiegło w atmosferze skandalu. Na skutek błędu UEFA musiała powtórzyć całą procedurę, co spotkało się ze sprzeciwem wielu stron. Frustracji nie kryli przedstawiciele Realu Madryt, którzy przesłali oficjalną skargę.

Zgodnie z wynikami pierwszego losowania na wicemistrzów Hiszpanii w 1/8 finału miała czekać Benfica Lizbona. Bez wątpienia kibice "Królewskich" mogli być zadowoleni z takiego przeciwnika, bowiem przynajmniej w teorii był to jeden z łatwiejszych rywali, na których klub mógł trafić.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Legia wciąż nie opublikowała oświadczenia ws. pobicia piłkarzyPolicja zarzuca kłamstwo Legii Warszawa. Nowe fakty ws. ataku na piłkarzy

Frustracja Realu Madryt

Tuż po zakończeniu pierwszego losowania okazało się, że przedstawiciele UEFA popełnili kardynalny błąd. W trakcie wyznaczania rywala dla Atletico Madryt pominięta została jedna z kulek, w której znajdował się Manchester United. Na skutek tej pomyłki konieczne było powtórzenie całej procedury.

Jeszcze zanim UEFA wystosowała oficjalny komunikat w sprawie konieczności powtórzenia losowania, klub wystosował oficjalną skargę do organizacji, wyrażając dezaprobatę wobec takiej decyzji. Władze Realu twierdziły, że ich para została wylosowana w pełni legalnie i bezbłędnie, a losowanie powinno zostać powtórzone tylko od pewnego momentu. Wniosek na nic się jednak nie zdał. Po godzinie 15:00 doszło do drugiego losowania, podczas którego poznaliśmy oficjalne pary 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Real Madryt nie będzie składał drugiej skargi

Przy drugim losowaniu wicemistrzowie Hiszpanii nie mieli już tyle szczęścia. Tym razem los przydzielił im PSG, które rzecz jasna jest zdecydowanie trudniejszym rywalem niż Benfica Lizbona. Dziennik "AS" przekazał, że władze klubu ze stolicy Hiszpanii nie zamierzają składać kolejnej skargi czy wniosku w sprawie powtórzonego losowania.

"Real Madryt podejdzie do meczów z PSG z pełną wiarą w siebie i nadzieją na awans po starciu z wielkim rywalem. Trzeba rozegrać ten dwumecz. Nie ma sensu odwoływanie się. Trzeba być lepszym od PSG i przejść dalej w Pucharze Europy" - czytamy w dzienniku.

Kolejna nagroda dla Lewandowskiego. 'Nie jest to pocieszenie po Złotej Piłce'Absurd roku. Robert Lewandowski nie ma już żadnych szans

Spośród wszystkich klubów, na które mógł trafić Real Madryt ekipa ze stolicy Francji wydawała się być najtrudniejszym z potencjalnych przeciwników. Mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów zostaną rozegrane w lutym i marcu 2022 roku.

Tak wyglądają wyniki losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów:

  • FC Salzburg vs. Bayern Monachium
  • Sporting CP vs. Manchester City
  • Benfica Lizbona vs. Ajax Amsterdam
  • Chelsea vs. Lille
  • Atletico Madryt vs. Manchester United
  • Villarreal vs. Juventus
  • Inter Mediolan vs. Liverpool
  • PSG vs. Real Madryt
Więcej o: