Robert Lewandowski już jest lepszy od Gerda Muellera! Oszałamiający wynik Polaka

Robert Lewandowski zbliża się do pobicia legendarnego rekordu Gerda Muellera. Jak jednak wyliczono - polski napastnik już teraz jest lepszy od Niemca. Lewandowski strzela gola średnio co 59 minut, Mueller strzelał co 77 minut.

Bayern Monachium rozgromił w sobotni wieczór Borussię Moenchengladbach 6:0, a hat-trick ustrzelił Robert Lewandowski. Polakowi brakuje już tylko jednego trafienia do wyrównania rekordu Gerda Muellera. Zostały dwa mecze: z Freiburgiem i Augsburgiem. Pierwsze z tych spotkań już w najbliższą sobotę, gdy Bayern o 15:30 zmierzy się na wyjeździe z Freiburgiem.

Kosmiczna statystyka Roberta Lewandowskiego!

Robert Lewandowski ma już na swoim koncie 39 bramek. Gerd Mueller w swoim rekordowym sezonie strzelił 40 goli. I choć w samej liczbie strzelonych bramek lepszy, przynajmniej na razie, jest Mueller, jest statystyka, w której to Lewandowski jest zdecydowanie lepszy od legendarnego Niemca!

Robert Lewandowski w tym sezonie strzela jak na zawołanie - średnio co 59 minut. Gdyby utrzymał taką skuteczność w meczach, w których nie zagrał z powodu kontuzji, już teraz miałby na swoim koncie aż 45 bramek! Gerd Mueller w swoim rekordowym sezonie strzelał średnio "jedynie" co 77 minut.

W centrum Warszawy uruchomiliśmy licznik goli Roberta Lewandowskiego!

Lewandowski pod koniec kwietnia wrócił na boiska po kontuzji, by spróbować dogonić rekord wszech czasów niemieckiej piłki. Redakcja serwisu Sport.pl kibicuje temu pościgowi w nowym specjalnym dziale "Licznik rekordu". A w pogoni za rekordem - wierzymy, że udanym, bo Lewandowskiemu do jego wyrównania brakuje już tylko jednej bramki, a zostały mu jeszcze dwa mecze - uruchomiliśmy też na nośniku multimedialnym w samym centrum Warszawy licznik, dzięki któremu tysiące ludzi codziennie mogą śledzić, jak idzie kapitanowi reprezentacji Polski (więcej tutaj).