Żona obrażonego piłkarza odpowiada Lehmannowi. "Wstydzę się, że jestem Niemką"

- Czasami wstydzę się, że jestem Niemką - powiedziała Ina Aogo, odnosząc się do rasistowskiego skandalu, której ofiarą padł jej mąż Dennis Aogo. Były zawodnik został obrażony przez Jens Lehmanna.

Dwa dni temu informowaliśmy o rasistowskim skandalu w Niemczech. Były reprezentant Niemiec Jens Lehmann obraził na tle rasistowskim innego byłego niemieckiego piłkarza Dennisa Aogo. W wyniku tego stracił właśnie miejsce w radzie nadzorczej Herthy Berlin, a sama afera stała się przyczynkiem do dyskusji na temat rasizmu za naszą zachodnią granicą. 

Zobacz wideo Jakim trenerem jest Julian Nagelsmann? "U niego każdy piłkarz musi być elastyczny"

Żona Aogo nie gryzie się w język: Czasami wstydzę się, że jestem Niemką

- Mój mąż był bardzo rozczarowany zachowaniem tej osoby. Jest mi bardzo przykro. Rozczarowanie i zranienie to właściwe słowo w takiej sytuacji - powiedziała w nagraniu na Instagramie Ina Aogo, żona obrażonego zawodnika - Czasami wstydzę się, że jestem Niemką. Kiedy widzę, jak niektórzy się zachowują lub mówią, wtedy wstydzę się tego - dodała także.

 Łagodniej do całej sytuacji odniósł się sam Dennis Aogo, który wyznał, że po całym zdarzeniu rozmawiał z Jensem Lehmannem i przyjął jego przeprosiny. - Rozmawiałem z Dennisem przez telefon i poprosiłem, by mi wybaczył, jeżeli odczytał moją wiadomość jako brak szacunku. To były kadrowicz, dlatego ma odpowiednie kompetencje i dodatkowo świetnie się prezentuje - napisał zaś były bramkarz w mediach społecznościowych

Josip Simunić i Alfred FinnbogasonPół stadionu chciało go zabić! A on krzyczał i nikogo się nie bał. Legenda

Rasistowski skandal w Niemczech. Lehmann obraził byłego reprezentanta Niemiec 

Cała afera wyszła na jaw przypadkiem. Dennis Aogo jest ekspertem niemieckiego oddziału telewizji Sky Sports. 34-latek był obecny w studiu Ligi Mistrzów podczas wtorkowego spotkania Manchesteru City z PSG, kiedy to trafiła do niego na WhatsAppie, w którym został obrażony na tle rasowym przez Lehmanna. "Czy Dennis jest ekspertem, aby wypełnić odpowiedni limit czarnoskórych? - napisał były bramkarz Arsenalu. Nie wiadomo, jak wiadomość trafiła do Aogo, ale były zawodnik HSV zdecydował się ją upublicznić. 

Więcej o: