Jens Lehmann wyleciał z klubu! Karygodna wiadomość byłego reprezentanta Niemiec

Były reprezentant Niemiec, Jens Lehmann obraził na tle rasistowskim innego byłego niemieckiego piłkarza, Dennisa Aogo. W wyniku tego stracił właśnie miejsce w radzie nadzorczej Herthy Berlin.

Jens Lehmann zakończył swoją karierę piłkarską dekadę temu, ale cały czas jest blisko piłki nożnej. Przez pewien czas był ekspertem telewizyjnym, a od niedawna był dyrektorem sportowym i jednocześnie członkiem rady nadzorczej Herthy Berlin. We wtorek doszło jednak do ogromnego skandalu z jego udziałem, w wyniku którego stracił swoje stanowisko w radzie. 

Zobacz wideo Hertha BSC - FC Bayern Monachium. Skrót meczu [Eleven Sports]

Jens Lehmann obraził byłego piłkarza na tle rasistowskim. Hertha dystansuje się od jego słów

Lehmann obraził na tle rasistowskim innego byłego reprezentanta Niemiec, Dennisa Aogo. 34-latek jest od niedawna ekspertem niemieckiego oddziału telewizji "Sky Sports" i był obecny w studiu Ligi Mistrzów podczas wtorkowego spotkania Manchesteru City z PSG. Wtedy to Lehmann wysłał wiadomość na WhatsAppie, w którym Aogo został obrażony na tle rasowym. Były obrońca postanowił upublicznić ją w swoich mediach społecznościowych. 

instagram.com/dennisaogoinstagram.com/dennisaogo instagram.com/dennisaogo

- Czy Dennis jest ekspertem, aby wypełnić odpowiedni limit czarnoskórych? - zapytał Lehmann. Nie wiadomo do kogo były golkiper wysłał taką wiadomość, ale ktoś przesłał ją ostatecznie do samego Aogo.

Na Lehmanna od razu spadła ogromna fala krytyki w całych Niemczech. W wyniku jego karygodnego zachowania Hertha wykluczyła go z rady nadzorczej i stanowczo potępiła jego zachowanie. Były bramkarz opublikował w mediach społecznościowych wyjaśnienia, w których zapewnia, że nie miał na myśli niczego złego i został źle zrozumiany. - Rozmawiałem już z Dennisem przez telefon i poprosiłem, żeby mi wybaczył, jeśli odczytał moją wiadomość jako brak szacunku. Chciałem powiedzieć, że zwiększa limit, bo jest bardzo kompetentny i ma świetną prezencję - czytamy w oświadczeniu byłego bramkarza Arsenalu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.