"ESPN": Dwaj giganci chcą u siebie Lewandowskiego! Jest minimalna cena

Chelsea i Manchester City mają obserwować coraz mniej pewną sytuację Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium - informuje ESPN.

Czy Robert Lewandowski może opuścić Bayern Monachium tego lata? Biorąc pod uwagę klasę sportową kapitana reprezentacji Polski, brzmi to nieprawdopodobnie, ale plotki dotyczące przyszłości naszego napastnika są coraz częstsze i podawane przez coraz poważniejsze źródła. 

Zobacz wideo "Lewandowski będzie w stanie coś ekstra dla siebie wyciągnąć ze współpracy z Nagelsmannem"

Wszystko zaczęło się od zmiany na stanowisku trenera Bayernu. Latem Hansiego Flicka zastąpi Julian Nagelsmann i to właśnie nowy szkoleniowiec mistrzów Niemiec ma być tym, który chciałby przebudować drużynę. Lewandowski, którego kontrakt wygasa w 2023 roku, miałby być jednym z piłkarzy, którzy opuszczą Bayern.

Niemcy coraz częściej spekulują, że z mistrzami Niemiec miałby związać się Erling Haaland. Wciąż nie wiadomo, czy Norweg odejdzie z Borussii Dortmund teraz, czy za rok, gdy klauzula odstępnego w jego kontrakcie będzie dużo niższa.

"Zastanawiam się, czy Haaland może podpisać wstępne porozumienie z Bayernem. Pozostanie w Dortmundzie do lata 2022 r. Wówczas Bayern pozwoli odejść Lewandowskiemu i aktywuje klauzulę zapisaną w kontrakcie Haalanda" - napisał niedawno na Twitterze, były kapitan reprezentacji Norwegii, Jan Age Fjortoft, który jest obecnie ekspertem "Bilda".

Finaliści Ligi Mistrzów obserwują sytuację Lewandowskiego?

Plotki dotyczące przyszłości Lewandowskiego podsycił ESPN. Za pomocą konta na Twitterze, powołując się na anonimowe źródło, portal poinformował, że Polak nie jest zdecydowany co do przyszłości w Bayernie Monachium. Jego sytuację chcieliby wykorzystać finaliści obecnej edycji Ligi Mistrzów, czyli Chelsea i Manchester City.

ESPN dodaje, że jeśli Chelsea i Manchester City zdecydują się na pozyskanie Polaka, będą musiały zapłacić Bayernowi co najmniej 60 milionów euro.

Oba kluby potrzebują napastników. Chelsea nie jest zadowolona ze skuteczności Timo Wernera, który najczęściej i tak nie gra w roli klasycznej dziewiątki. Bardzo mało szans od Thomasa Tuchela dostaje Tammy Abraham, a latem z klubu najprawdopodobniej odejdzie Olivier Giroud. Manchester City poszukiwać będzie zastępcy dla Sergio Aguero, który latem opuści klub i zawodnika skuteczniejszego od Gabriela Jesusa, co pozwoliłoby Pepowi Guardioli na częstsze granie z klasycznym napastnikiem w wyjściowej jedenastce.

Lewandowski gra w Bayernie od 2014 roku. W obecnym sezonie zagrał w 37 meczach, w których strzelił 43 gole i miał osiem asyst.

Redakcja serwisu Sport.pl będzie kibicować pościgowi Lewandowskiego w nowym, specjalnym dziale "Licznik rekordu". Znajdują się w nim informacje o bramkach Lewandowskiego, meczach Bayern Monachium, a także wspomnienia o Muellerze i o jego rekordowym sezonie. Sport.pl pogoń za rekordem Roberta Lewandowskiego pokazuje też na nośniku multimedialnym w centrum Warszawy na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej nad Cepelią, a także w stołecznych autobusach ZTM. Tysiące ludzi, którzy dzień w dzień pojawiają się w centrum Warszawy, mogą śledzić, jak idzie kapitanowi reprezentacji Polski.

Więcej o:
Copyright © Agora SA