Śmiał się z niego cały świat. Teraz jest bohaterem. Co za komunikat!

Irracjonalne zagrania, głupie błędy i wiele więcej przydarzało się w ostatnich miesiącach Harry'emu Maguire'owi. Angielski obrońca na pewno chce zapomnieć poprzedni sezon, za który był często wyszydzany i wyśmiewany. W tym jednak wrócił do gry w pierwszym składzie Manchesteru United, który z nim na boisku osiąga lepsze rezultaty. Szybko przyniosło to efekt. Maguire właśnie zdobył prestiżowy tytuł.

Poprzedni sezon był katastrofalny w wykonaniu Harry'ego Maguire'a. Środkowy obrońca po przyjściu Erika ten Haga stracił miejsce w pierwszym składzie Manchesteru United, a gdy zdarzyło mu się pojawić na boisku, to popełniał kuriozalne błędy, za które był wyszydzany. Tak było m.in. w rozgrywkach Ligi Europy przeciwko Sevilli w poprzednim sezonie. Piłkarz stał się internetowym memem i przechodził bardzo trudny czas. 

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Wielki powrót Harry'ego Maguire'a do składu Manchesteru United

W bieżących rozgrywkach Maguire na początku także był rezerwowym, ale z czasem to się zmieniło i stał się podstawowym zawodnikiem w drużynie holenderskiego szkoleniowca. Zdobył nawet bramkę w wygranym 1:0 meczu z FC Kopenhagą w Lidze Mistrzów, która ciągle daje Manchesterowi United iluzoryczne szanse na awans do fazy pucharowej tych rozgrywek.

Jak wygląda bilans "Czerwonych Diabłów" z Anglikiem w składzie? Maguire od pierwszej minuty wystąpił w 12 meczach i Manchester siedem z tych spotkań wygrał, jedno zremisował, a cztery przegrał. A jak to było, gdy przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych lub wszedł na kilka minut na boisko? Takich spotkań było w sumie dziewięć - trzy wygrane, sześć przegranych.  

To piłkarskie "odkupienie" Maguire'a zostało docenione w Anglii i stoper został wybrany najlepszym piłkarzem listopada w Premier League. W tym miesiącu Manchester United rozegrał trzy spotkania ligowe, wszystkie wygrał, zachowując przy tym trzy czyste konta. Oczywiście komplet minut w każdym z tych meczów rozegrał Harry Maguire.

David Beckham wsparł Harry'ego Maguire'a

Każdy najmniejszy błąd Maguire'a w poprzednim sezonie był wyciągany i analizowany, co na pewno musiało na niego wpływać. Doszło do tego, że wsparcia udzielił mu David Beckham. - Skontaktował się ze mną po meczu ze Szkocją i było to naprawdę miłe. Bardzo to doceniam, bo jeśli obejrzysz dokument, to zrozumiesz, że on sobie z tym poradził. To znaczyło dla mnie naprawdę wiele i było wzruszające. Był dla mnie wzorem, a tym pokazał wielką klasę - przyznał Maguire cytowany przez "The Guardian". 

Więcej o:
Copyright © Agora SA