Tak wygląda tabela Ligi Narodów po zwycięstwie Polski. Brawo, brawo [TABELA]

Kobieca reprezentacja Polski świetnie zaprezentowała się w Lidze Narodów. Awans do dywizji A miała zapewniony jeszcze przed ostatnim spotkaniem grupowym z Greczynkami, które pokonały 2:0 po trafieniach Ewy Pajor oraz Kingi Kozak. Dzięki temu zakończyła zmagania bez porażki i jeszcze powiększyła przewagę nad kolejnymi zespołami w klasyfikacji. Tak wygląda tabela po ostatnim meczu Polek w Lidze Narodów.

Polskie piłkarki znakomicie spisywały się w Lidze Narodów. Po pięciu meczach grupy 3 w dywizji B miały na koncie cztery zwycięstwa oraz jeden remis. To dawało im pewny awans, dzięki czemu do ostatniego spotkania z Grecją w Sosnowcu przystępowały bez przesadnie dużej presji.

Zobacz wideo Reprezentacji Polski brakuje liderów. Probierz komentuje: Robert w tym pomagał

Kobieca reprezentacja Polski wygrała na zakończenie Ligi Narodów. Tak wygląda tabela grupy

Od początku meczu znaczną przewagę miały Polki, ale pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 37. minucie. Wtedy wyprowadziły kontratak w zasadzie spod własnej bramki, a Ewelina Kamczyk zagrała do Ewy Pajor, która precyzyjnym strzałem pokonała bramkarkę rywali. W drugiej połowie Kamczyk zaliczyła kolejną asystę, tym razem przy trafieniu Kingi Kozak. W kolejnych minutach obie drużyny miały jeszcze sytuacje do zdobycia bramki, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Przez to wynik 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Dzięki wygranej polskie piłkarki powiększyły dorobek do 16 punktów i bardzo pewnie wygrały grupę 3. Na drugim miejscu uplasowała się Serbia, która zagra w barażach o awans do dywizji A - nie przeszkodziła jej w tym porażka 0:1 z Ukrainą w ostatniej kolejce. Trzecie miejsce zajęły Ukrainki, a ostatnie Greczynki.

Tabela grupy 3 dywizji B Ligi Narodów kobiet

  1. Polska - 6 meczów, 16 punktów, bilans bramek 11-4 - awans do dywizji A
  2. Serbia - 6, 10 pkt, 10-5 - baraże o awans do dywizji A
  3. Ukraina - 6, 6 pkt, 5-7
  4. Grecja - 6, 3 pkt, 3-13

Dzięki awansowi do dywizji A Ligi Narodów Polki zwiększyły swoje szanse na udział w Euro 2025. To dlatego, że tylko z niej można walczyć o bezpośredni awans. Ale nawet jeśli im się to nie uda, będą mogły zagrać w barażach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA