Media doceniły Jakuba Modera po sensacyjnym wyniku Brighton

Drużyna Brighton we wtorek sprawiła niemałą niespodziankę i urwała punkty Chelsea, remisując z nią na własnym stadionie 1:1. Cały mecz na murawie spędził Jakub Moder, który przyczynił się do tak dobrego rezultatu. Dostrzegły to również brytyjskie media.

Choć "The Blues" nie wygrali żadnego z trzech poprzednich meczów Premier League, w starciu z drużyną prowadzoną przez Grahama Pottera byli zdecydowanym faworytem. Zadanie jednak nie było dla Chelsea łatwe, bowiem "Mewy" notowały serię czterech kolejnych meczów bez porażki.

Real Madryt przyjął ofertę od miliarderów za Hazarda. Ale pojawił się problemReal Madryt przyjął ofertę od miliarderów za Hazarda. Ale pojawił się problem

Moder pomógł w remisie z Chelsea

Początkowo plan układał się po myśli Thomasa Tuchela - w 28. minucie ładnym uderzeniem sprzed pola karnego prowadzenie gościom zapewnił Hakim Ziyech. W drugiej połowie Chelsea co prawda przeważała, ale to gospodarze znaleźli drogę do siatki. W 60. minucie efektownym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Adam Webster.

Kolejne dobre spotkanie w barwach Brightonu rozegrał Jakub Moder. Reprezentant Polski już na samym początku meczu mógł znaleźć drogę do siatki, jednak piłka po jego uderzeniu nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Kepę Arrizabalagę.

Moder pozytywnie oceniony za występ z Chelsea

Dobry występ Polaka dostrzegły również brytyjskie media. Portal brightonandhoveindependent.co.uk ocenił go na "7" w 10-stopniowej skali. "Miał szansę na gola, ale oddał zły strzał. Zajmował bardzo dobre pozycje w ataku" - podsumowano jego występ.

Tak samo występ Modera ocenił portal sussexlive.co.uk. "Prawie dał Brighton szybkie prowadzenie. Grał dobrze, ale niektóre z jego dośrodkowań były nieudane. Podejmował jednak trafne decyzje" - skomentowano. Ocenę "6" wystawił mu z kolei portal 90min.com, 6.6 portal whoscored.com, a 7.0 portal sofascore.com.

Roy Keane ocenia formę Rashforda. 'Klub musi mu pomóc'Roy Keane o gwieździe Manchesteru United: Zagubiony. Nikogo nie ma w domu

W obecnym sezonie Jakub Moder rozegrał już 23 spotkania we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił dwa gole i zanotował cztery asysty. Reprezentant Polski w dalszym ciągu czeka jednak na trafienie w Premier League.