Klich strzelił gola, a do akcji wkroczył sędzia. Lineker grzmi: Trzeba to zmienić!

Mateusz Klich strzelił gola Łukaszowi Fabiańskiemu w meczu 22. kolejki Premier League, ale wtem wkroczył sędzia Mike Dean. Arbiter anulował trafienie, ponieważ piłka po strzale Polaka dotknęła innego piłkarza Leeds United, a ten był na pozycji spalonej. Czy decyzja sędziego była słuszna?

Leeds United zrewanżowało się za ostatni mecz w FA Cup i pokonało w lidze West Ham United 3:2. To ważne trzy punkty dla zespołu Marcelo Bielsy, które pozwoliły mu oddalić się od strefy spadkowej. O braku szczęścia w starciu z londyńczykami może powiedzieć Mateusz Klich. Kilkadziesiąt godzin wcześniej skrytykował angielskich sędziów za to, że nie wyłapali spalonego w starciu pucharowym właśnie z West Hamem (Leeds przegrało 0:2). W niedzielę natomiast z tego powodu anulowano jego trafienie. 

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Mateusz Klich strzela, ale gola nie ma. Gary Lineker oburzony. Sędziowie zajdą za skórę Polakowi?

Sprawa bramki Mateusza Klicha w starciu z West Hamem nie jest prosta dla każdego. Polak oddał celny strzał przy prowadzeniu 3:2, piłka odbiła się od stojącego tuż przed linią bramkową Rodrigo Moreno (Leeds United), ale ten w momencie strzału miał przed sobą jeszcze jednego obrońcę West Hamu. Dlaczego więc sędzia Mike Dean anulował trafienie?  

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Z wytłumaczeniem decyzji Mike'a Deana pospieszył Dale Johnson z ESPN. "Jeśli piłka dotyka zawodnika znajdującego się na pozycji spalonej, jest to przewinienie. Nie ma żadnego "jeśli", żadnego "ale". Nie ma żadnej subiektywności. To jest bezwzględne przewinienie. Pamiętajcie, że pomiędzy napastnikiem a bramką musi znajdować się DWÓCH zawodników drużyny przeciwnej, a nie jeden (a bramkarz jest poza swoją linią)" - czytamy na Twitterze. Oburzony zasadami zdaje się być Gary Lineker. "Trzeba ponownie przemyśleć zasady dotyczące spalonego" - napisał legendarny angielski napastnik, zamieszczając wymowne emoji.

Wychodzi na to, że sędziowie nie mogli podjąć innej decyzji i trzeba było anulować gola Mateusza Klicha. Gdyby Polakowi udało się zdobyć bramkę, byłoby to jego drugie trafienie w tym sezonie Premier League. Leeds po zwycięstwie awansowało na 15. miejsce w tabeli - ma 22 pkt po 20 meczach. West Ham United jest 4. z 37 pkt - ale wyprzedza mający o dwa mecze mniej Arsenal o zaledwie dwa punkty i mający aż o cztery (!) mecze mniej Tottenham o cztery punkty.

Więcej o: