Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tottenham zaskoczył piłkarzy z ósmej ligi! Niespodziewana pamiątka z historycznego spotkania

Tottenham Hotspur zaskoczył piłkarzy Marine AFC przygotowując specjalny prezent dla klubu z ósmego poziomu rozgrywek. Drużyna Jose Mourinho pewnie wygrała w Pucharze Anglii 5:0.

Wszystkie rozgrywki odbywają się na specjalnych zasadach z powodu pandemii koronawirusa. Aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa wśród piłkarzy, zabroniono m.in. wymiany koszulek po zakończonym meczu. W ostatnim meczu FA Cup Tottenham był jednak przygotowany na tę okoliczność. 

"Piłkarze nie mogą wymieniać się koszulkami, więc zapewniliśmy ekipie Marine AFC cały zestaw świeżych koszulek meczowych na pamiątkę tego historycznego spotkania" - czytamy w mediach społecznościowych klubu z Londynu.

Tottenham przygotował się na protokoły COVID-19. "To było nasze marzenie"

Tottenham był w niedzielę zdecydowanym faworytem. Jose Mourinho wystawił mocny skład, który wygrał 5:0 po golach Lucasa Moury, Carlosa Viniciusa (trzy) i Alfiego Devine'a. Choć i gospodarze mieli momenty. Na początku meczu bliski pokonania Joe Harta był Neil Kengni, ale trafił w poprzeczkę.

Marine AFC występuje obecnie w Północnej Premier League Division One North West. To ósmy poziom rozgrywek. Trener gospodarzy przyznał, że spotkanie z takim przeciwnikiem zapisze się w historii klubu.

Lider Lewandowski utrzymał 10 punktów przewagi nad goniącym go peletonemLider Lewandowski utrzymał 10 punktów przewagi nad goniącym go peletonem

- Dla mnie to jest droga, która napawa mnie dumą. Wystarczy spojrzeć na drużyny, z którymi graliśmy u siebie i na wyjeździe. Sprowadzenie Tottenhamu do Marine przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Żałuję, że nie mogliśmy zrobić więcej - powiedział trener Neil Young.

Szkoleniowiec Marine AFC podziękował też fanom Tottenhamu, którzy kupili wirtualne bilety na mecz. W ten sposób sprzedano 30 tys. "wejściówek". Zapłata za możliwość obejrzenia zespołu Premier League w telewizji znacznie polepszyła stan klubowego budżetu. - To dla nas ratunek w sytuacji, gdy nie rozgrywamy meczów ligowych - dodał Young.