Oficjalnie: Wisła Kraków ma nowego trenera. Na nieco dłużej

Radosław Sobolewski został nowym trenerem Wisły Kraków. Dotychczasowy asystent Jerzego Brzęczka ma prowadzić drużynę "Białej Gwiazdy" do końca sezonu z opcją przedłużenia kontraktu po ewentualnym awansie do ekstraklasy.

Po spadku z ekstraklasy Wisła Kraków bardzo słabo spisuje się również w I lidze. Zaledwie dziesiąte miejsce w tabeli i seria pięciu meczów, w których "Biała Gwiazda" zdobyła tylko punkt kosztowały posadę trenera Jerzego Brzęczka. Były selekcjoner reprezentacji Polski wobec słabej gry zespołu oraz ogromnej krytyki ze strony kibiców klubu zdecydował się podać do dymisji.

Zobacz wideo "Nie mówimy o tym głośno, ale Legia walczy o mistrzostwo"

Rewolucji w Wiśle nie będzie. Sobolewski następcą Brzęczka

Jak się jednak okazuje, przy Reymonta rewolucji nie będzie. Jak ogłosił w poniedziałek wieczorem klub z Krakowa, nowym trenerem Wisły został dotychczasowy asystent Jerzego Brzęczka, Radosław Sobolewski. 

Wychowanek Jagiellonii Białystok ma prowadzić zespół "Białej Gwiazdy" do końca bieżącego sezonu, z opcją ewentualnego przedłużenia umowy w razie awansu do ekstraklasy, który pozostaje celem Wisły. 

Radosław Sobolewski jako piłkarz reprezentował barwy Wisły Kraków w latach 2005-13. Przez ten czas 32-krotny reprezentant Polski zdobył z "Białą Gwiazdą" cztery mistrzostwa Polski. Później przez długi czas pełnił funkcję asystenta trenera w sztabach szkoleniowych Dariusza Wdowczyka, Kiko Ramíreza, Joana Carrillo, Macieja Stolarczyka oraz ostatnio Jerzego Brzęczka.

Jako pierwszy trener (tymczasowy) Sobolewski miał okazję prowadzić Wisłę w dwóch spotkaniach ligowych w sezonie 2017/18. Później przez niespełna dwa lata (2019-21) był szkoleniowcem innej Wisły - tej z Płocka, z którą skończył sezon 2019/20 na 12. miejscu w ekstraklasie, a w końcówce kolejnego został zastąpiony przez Macieja Bartoszka.  

Więcej o:
Copyright © Agora SA