Media: Wisła Kraków ma już nowego trenera za Brzęczka. Kompletuje sztab

Według Tomasza Włodarczyka trenerem Wisły Kraków ma zostać Radosław Sobolewski. Dotychczas był on asystentem Jerzego Brzęczka, który odszedł z klubu.

W poniedziałek 3 października zakończyła się przygoda Jerzego Brzęczka z Wisłą Kraków. Były selekcjoner reprezentacji Polski złożył dymisję, a ta została przyjęta przez władze klubu. W 27 meczach we wszystkich rozgrywkach Brzęczek wygrał tylko siedem spotkań. Zremisował dziewięć meczów, a 11 przegrał, w tym jedno po rzutach karnych z III-ligową Olimpią Grudziądz.

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

;Mecz 1. ligi pilki noznej Wisla Krakw - Sandecja Nowy SaczDosadne komentarze po decyzji Brzęczka. "Zjazd. Skazał się na niebyt"

Nieoficjalnie: Radosław Sobolewski nowym trenerem Wisły Kraków

Od razu zaczęto się zastanawiać, kto zastąpi Brzęczka na tym stanowisku. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, klub przynajmniej na razie nie ma zamiaru szukać nowego szkoleniowca. Drużynę ma objąć Radosław Sobolewski, który dotychczas był asystentem Brzęczka. Legenda Wisły ma już za sobą pracę na własny rachunek. Wcześniej prowadził Wisłę Płock. Został z niej zwolniony i po przerwie przyszedł do Wisły Kraków jako asystent Brzęczka, aby pomóc jej w utrzymaniu w ekstraklasie. To, jak wiadomo, nie powiodło się, ale razem z byłym selekcjonerem został w sztabie. Teraz on ma mieć asystentów. Według Włodarczyka trwają dyskusje nad kształtem sztabu. To sugerowałoby, że Sobolewski nie będzie jedynie tymczasowym trenerem.

Wisła Kraków zajmuje 8. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi, chociaż po poniedziałkowym meczu Chrobry Głogów – Odra Opole może znaleźć się jeszcze niżej. Do miejsc barażowych traci jeden punkt, a do drugiej lokaty, dającej bezpośredni awans, już sześć punktów. Osiem punktów dzieli Wisłę i lidera, czyli Ruch Chorzów.

Jerzy BrzęczekTo koniec! Jerzy Brzęczek odszedł z Wisły Kraków

Więcej o: