To koniec! Jerzy Brzęczek odszedł z Wisły Kraków

Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków! Były selekcjoner reprezentacji Polski złożył dymisję, która została przyjęta przez władze klubu.

Jerzy Brzęczek był trenerem Wisły od 14 lutego 2022 roku. Zastąpił na tym stanowisku Adriana Gulę. Wiśle w oczy zajrzało widmo spadku i były selekcjoner reprezentacji Polski miał uratować sytuację. Jego starania zakończyły się jednak klęską. Zespół Jerzego Brzęczka wygrał tylko jeden mecz na 13 prób i spadł do Fortuna 1. Ligi.

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

Włodarze Wisły postanowili zostawić Brzęczka na stanowisku. Trener otrzymał w klubie dużą władzę. Był jednocześnie trenerem i dyrektorem sportowym. Postawiono przed nim jasny cel – jak najszybszy powrót do ekstraklasy. Wisła zaczęła sezon dobrze, była liderem. Ale z czasem wyniki się pogorszyły. W pięciu ostatnich meczach Wisła zdobyła tylko jeden punkt. W czterech pozostałych przegrywała i to w słabym stylu.

Po ostatniej porażce (0:1 z Chojniczanką) Jerzy Brzęczek powiedział: - To normalne, że porażki przynoszą negatywne emocje, rozczarowanie kibiców. Wiem, że żądają mojej dymisji, ale w emocjach nie będę podejmował decyzji. Musimy wrócić do Krakowa, przedyskutować sprawę i o ewentualnych rezultatach rozmów poinformować na spokojnie.

Jerzy Brzęczek zrezygnował z prowadzenia Wisły Kraków

Niektórzy obserwatorzy potraktowali te słowa jako zapowiedź złożenia dymisji. I wygląda na to, że tak właśnie się stało. Klub oficjalnie poinformował, że "dymisja szkoleniowca została przyjęta przez władze klubu". Sugeruje to więc, że Brzęczek rzeczywiście sam zrezygnował z prowadzenia zespołu.

W mediach w ostatnich dniach pojawiały się informacje, że Brzęczek poprowadzi zespół w najbliższym meczu z ŁKS-em. Z kolei użytkownik janekx89 na Twitterze przekonywał, że trener miał dostać "ciche ultimatum" obejmujące trzy mecze ligowe i rywalizację w Pucharze Polski z Puszczą Niepołomice. Jak widać, te informacje się nie sprawdziły.

Trudno zatem wyrokować, kto zastąpi Brzęczka. Niewykluczone, że w meczu z ŁKS-em drużynę poprowadzi Radosław Sobolewski. Legenda Wisły ma już za sobą pracę na własny rachunek. Prowadził Wisłę Płock, zanim znowu został asystentem. Kilka razy był też "strażakiem" w Wiśle Kraków. W mediach pojawiają się też informacje o tym, że Wisła jest zainteresowana Dariuszem Banasikiem. Przekonanie go do przyjścia do Wisły będzie jednak trudne.

Wisła Kraków zajmuje 8. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi, chociaż po poniedziałkowym meczu Chrobry Głogów – Odra Opole może znaleźć się jeszcze niżej. Do miejsc barażowych traci jeden punkt, a do drugiej lokaty, dającej bezpośredni awans, już sześć punktów. Osiem punktów dzieli Wisłę i lidera, czyli Ruch Chorzów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.