Oficjalnie: Wisła Kraków ogłosiła trzeci letni transfer. A to nie koniec

Bartosz Jaroch został nowym piłkarzem Wisły Kraków - poinofrmował klub. To trzeci letni transfer "Białej Gwiazdy", ale wiele wskazuje na to, że jeszcze dzisiaj Wisła może ogłosić pozyskanie dwóch kolejnych piłkarzy.

13 czerwca Wisła Kraków oficjalnie rozpoczęła przygotowania do kampanii w Fortuna 1. Lidze. "Biała Gwiazda" w minionym sezonie po raz pierwszy od 1994 roku spadła z ekstraklasy i teraz będzie walczyć o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

Jerzy Brzęczek, chociaż nie zdołał utrzymać Wisły w ekstraklasie, otrzymał szansę rehabilitacji i powierzono mu misję stworzenia nowej drużyny, która będzie z powodzeniem konkurować w I lidze. W ostatnich dniach w mediach pojawiło się sporo oficjalnych informacji o odejściach i nowych transferach do klubu. Z Wisłą pożegnali się m.in. Elvis Manu, Michal Frydrych, Jan Kliment, Maciej Sadlok, Gio Citaiszwili, Marko Poletanović czy Matej Hanosuek.  Kolejne odejścia są kwestią czasu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Do Krakowa trafiają też nowi zawodnicy. Kontrakty podpisali już Vullnet Basha i Jakub Niewiadomski. W ostatnich dniach media informowały, że na testach medycznych pod Wawelem znajdują się trzej kolejni zawodnicy.

Bartosz Jaroch piłkarzem Wisły Kraków

Pierwszy z nich już oficjalnie został piłkarzem Wisły Kraków. To Bartosz Jaroch, 27-letni prawy obrońca. Krakowski klub poinformował, że były piłkarz Resovii Rzeszów związał się z "Białą Gwiazdą" umową do 2024 roku z opcją przedłużenia. Jaroch zwiększy konkurencję na prawej stronie defensywy Wisły, którą aktualnie zabezpieczają Konrad Gruszkowski i Dawid Szot. Pierwszy z nich może zostać jednak sprzedany, aby podratować budżet klubu, a drugi nie gwarantuje odpowiedniego poziomu. Jaroch powinien rozwiązać problem, bo w zeszłym sezonie był wyróżniającą się postacią w I lidze.

Sporo wskazuje na to, że to nie koniec transferów w Wiśle. Jeszcze we wtorek ogłoszone mogą zostać dwa transfery. Zawodnikiem Wisły można już w zasadzie nazwać Michała Żyrę. W zeszłym sezonie reprezentował barwy Jagiellonii Białystok. Strzelił jednego gola (w meczu z Wisłą Kraków) i zaliczył dwie asysty.Piłkarz trochę się pośpieszył i na swoje social media wrzucił zdjęcie ze stadionu Wisły. Chwilę później je usunął.

Wkrótce krakowski klub powinien ogłosić także pozyskanie środkowego obrońcy. Chodzi o Igora Łasickiego z Pogoni Szczecin.

Więcej o: