Gigantyczna obniżka pensji, ale Brzęczek zostaje w Wiśle. Nowe obowiązki. "Będzie decydował"

Jerzy Brzęczek będzie zarabiał w Wiśle Kraków jedną czwartą tego, co dostawał w ekstraklasie - poinformował wiceprezes klubu Maciej Bałaziński. Prezes Dawid Błaszczykowski potem dodał, że Brzęczek będzie "menadżerem", czyli kluczową postacią w procesie budowania drużyny na nowy sezon.

13 czerwca to dzień, w którym Wisła Kraków oficjalnie rozpoczęła przygotowania do kampanii w Fortuna 1. Lidze. "Biała Gwiazda" w minionym sezonie po raz pierwszy od 1994 roku spadła z ekstraklasy i teraz będzie walczyć o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

Spadek Wisły wywołał złość i ogromne rozczarowanie kibiców. Ci do końca byli ze swoją drużyną, ale w ostatnim meczu sezonu, kiedy wiadomo było już, że Wisła spadnie z ligi, dali upust swojej wściekłości. Dostało się w zasadzie wszystkim – piłkarze byli wyzywani i wyśmiewani, skrytykowany został zarząd. Nawet Jakub Błaszczykowski, który wyszedł na środek boiska przed meczem i kajał się przed kibicami, mógł na transparencie przeczytać, żeby nie odrzucał pomocy z zewnątrz.

Od tamtych wydarzeń minęło już kilka tygodni. Klub zapowiedział konferencję prasową, na której władze klubu miały przedstawić aktualną sytuację klubu i plan na najbliższe miesiące. Pojawili się na niej właściciele, czyli Jarosław Królewski, Jakub Błaszczykowski i Tomasz Jażdżyński, a także zarząd, czyli Dawid Błaszczykowski i Maciej Bałaziński.

Jednym z najważniejszych pytań dotyczących przyszłości klubu było to, jak zostanie przeorganizowany pion sportowy Wisły Kraków. To właśnie strona sportowa kulała w klubie od dłuższego czasu, aż w końcu błędy doprowadziły do katastrofy. Jak poinformował Dawid Błaszczykowski, kluczową postacią będzie w najbliższych miesiącach Jerzy Brzęczek. - Jerzy Brzęczek będzie menadżerem. Będzie włączony całkowicie w proces skautingowy. Prowadzi rozmowy z zawodnikami. Będzie włączony w proces negocjacji. Będzie decydował, który piłkarz trafia do klubu - powiedział. Jarosław Królewski dodał, że szkoleniowiec nie będzie jednak skautem.

Wcześniej Maciej Bałaziński, wiceprezes zarządu zdradził, że Jerzy Brzęczek zgodził się pracować za jedną czwartą pensji, którą miał do tej pory.

Więcej o:
Copyright © Agora SA