Oficjalnie: Wielki powrót do ŁKS-u. Wyjątkowe powitanie trenera [WIDEO]

Kazimierz Moskal wraca do ŁKS-u Łódź po dwóch latach. Szkoleniowiec podpisał umowę ważną do końca czerwca 2024 roku, a jego celem będzie walka o powrót do Ekstraklasy.

- Dzisiaj mogę powiedzieć, że nawet jeśli spadniemy, to wejdziemy z trenerem Moskalem. Macie bardzo konkretną deklarację i możecie mnie weryfikować - mówił prezes ŁKS Tomasz Salski pod koniec października 2019 roku. Wówczas drużyna z Łodzi przegrała osiem z trzynastu spotkań w Ekstraklasie i ostatecznie spadła po sezonie do I ligi. Wtedy miejsce Kazimierza Moskala zajął Wojciech Stawowy. Od tego momentu ŁKS nie był w stanie wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Zobacz wideo "Nikt z Bayernu nie dzwonił. Lewandowski nie miał pretensji". Rozmowa z Jakubem Kwiatkowskim

Kazimierz Moskal wraca do ŁKS-u Łódź. Klub przypomina wypowiedź prezesa z 2019 roku

ŁKS Łódź ogłosił w oficjalnym komunikacie, że Kazimierz Moskal ponownie poprowadzi pierwszą drużynę w rozgrywkach I ligi. Klub przygotował wyjątkowy materiał wideo, w którym na początku przypomniał wspomnianą deklarację prezesa Tomasza Salskiego. Później ŁKS w klimacie gry pokerowej ogłosił, że Kazimierz Moskal podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku. W sztabie Moskala znalazł się Marcin Pogorzała (asystent), Paweł Drechsler (trener przygotowania motorycznego) oraz Michał Zapart (trener bramkarzy).

Kazimierz Moskal po raz pierwszy pracował w Łodzi w latach 2018-2020. W pierwszym sezonie ŁKS wywalczył awans do Ekstraklasy po siedmiu latach, a w sezonie 2019/2020 rzeczywistość okazała się na tyle brutalna, że ŁKS ponownie pojawił się na zapleczu Ekstraklasy, a szkoleniowiec zapłacił za ten wynik posadą. Wcześniej Moskal odpowiadał za wyniki takich zespołów, jak Wisła Kraków, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, GKS Katowice czy Pogoń Szczecin. Ostatnim prowadzonym przez niego klubem było Zagłębie Sosnowiec w latach 2020-2021.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

ŁKS Łódź zakończył poprzedni sezon I ligi na dziesiątym miejscu z 45 punktami i pięciopunktową stratą do Chrobrego Głogów, zajmującego ostatnie miejsce gwarantujące grę w barażach o Ekstraklasę. Łodzianie rozpoczną nowy sezon I ligi od pojedynku z GKS-em Katowice, który odbędzie się 17 lipca.

Więcej o: