Przełom w grze Karbownika w Grecji? "Nowa rola otworzy mu horyzonty"

Michał Karbownik od kilku miesięcy nie znajduje się w kadrze meczowej Olympiakosu Pireus. Polak występuje głównie w rezerwach, gdzie ostatnio zagrał na pozycji środkowego pomocnika. Zdaniem greckich mediów otworzy mu to nowe perspektywy.

Karbownik od sierpnia 2021 roku jest zawodnikiem Olympiakosu Pireus, do którego został wypożyczony z angielskiego Brighton. Umowa Polaka z greckim zespołem obowiązuje do końca czerwca. 

Zobacz wideo Arabia Saudyjska w teorii najłatwiejszym rywalem Polaków. Ale wcale nie będzie łatwym

Nowa pozycja Karbownika

Młodzieżowy reprezentant Polski w tym sezonie wystąpił zaledwie w sześciu spotkaniach Olympiakosu Pireus. Ostatni raz zagrał w styczniu Od tamtej pory wychowanek Legii Warszawa występuje głównie w rezerwach greckiej drużyny. W lutym grecy poinformowali, że nie wykupią zawodnika z angielskiego Brighton, z którego jest wypożyczony.

Aleksandar Vuković odchodzi z Legii WarszawaKoniec spekulacji. Vuković potwierdził odejście z Legii Warszawa

W ostatnim meczu drugiego zespołu Olympiakosu przeciwko Almoposowi Arideas Karbownik zagrał na pozycji środkowego pomocnika. "W wygranym 2:1 meczu przejął obowiązki środkowego pomocnika i radził sobie wyjątkowo dobrze. I niewykluczone, że ta nowa rola otworzy inne horyzonty w karierze Polaka" - czytamy. 

Podobnego zdania jest także agent piłkarza Mariusz Piekarski, który od dłuższego czasu mówi, że Karbownik powinien występować w środku pomocy. Dyskusja na temat optymalnej pozycji piłkarza sięga jeszcze czasów początku jego gry w Legii Warszawa, kiedy to Aleksandar Vuković wystawiał go na pozycji lewego obrońcę, a Piekarski grzmiał o marnowaniu jego potencjału. 

Więcej artykułów o podobnej treści przeczytasz na portalu Gazeta.pl.

Co dalej z przyszłością Karbownika? Agent wyjawia

O potencjalnym transferze Michała Karbownika pisaliśmy już kilka tygodni temu. Po odejściu z Legii  Warszawa boczny obrońca nie gra regularnie. Zarówno w Brighton, jak i teraz w Olympiakosie Pireus 21-latek ma problemy z łapaniem się do kadry meczowej pierwszego zespołu. 

Legia - PiastLegia sama podłożyła sobie nogę. Świąteczny "prezent" dla Piasta [WIDEO]

Agent zawodnika nie wyklucza kilku opcji odnośnie przyszłości Karbownika. Polak wróci latem do Anglii, jednak menadżer piłkarza będzie chciał znaleźć mu kolejny klub na wypożyczenie. Niewykluczone, że Polak ponownie zagra w Legii Warszawa. Jak powiedział kilkanaście dni temu dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński, władze klubu widzą miejsce dla Karbownika przy Łazienkowskiej. Ostateczną decyzję odnośnie przyszłości piłkarza ma podjąć jednak Brighton.

Więcej o: