Piłkarz Legii eksplodował po kompromitacji. "g***o zrobiliśmy na boisku"

Joel Valencia skomentował porażkę Legii Warszawa w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Brak awansu do fazy grupowej europejskich pucharów 25-letni pomocnik podsumował ostrymi słowami.

Legia Warszawa przegrała z Karabachem Agdam 0:3 i straciła szanse na awans do fazy grupowej Ligi Europy. Po czwartkowym spotkaniu na mistrza Polski spadła ogromna fala krytyki. Trener zespołu przyznał po spotkaniu, że jest to obecnie trudny czas dla klubu i przegrali z lepszym przeciwnikiem. Słów krytyki nie szczędził także pomocnik Legii, Joel Valencia, który w pomeczowym wywiadzie powiedział, jak wyglądała gra zespołu z perspektywy murawy.

- Ostatnio w klubie było sporo zmian. To nie jest jednak żadna wymówka, ponieważ musimy wziąć odpowiedzialność za to, że g**** zrobiliśmy na boisku. Trzeba zacząć walczyć i dawać z siebie wszystko - powiedział pomocnik Legii Warszawa

Legia Warszawa żegna się z Ligą Europy. Joel Valencia tłumaczy jak doszło do przegranej

Legia Warszawa zaczęła tracić gole dopiero w drugiej połowie, jednak pierwsza część spotkania to w głównej mierze walka z ciągłymi atakami na bramkę Artura Boruca, który zachował czyste konto przez 45 minut. W dalszej części gry piłkarze Karabachu znaleźli już sposób na pokonanie Polaka.

- Pierwsza połowa nie była dobra w naszym wykonaniu. Zostawialiśmy naszym rywalom sporo wolnego miejsca w środku pola. W drugiej połowie poprawiliśmy się w tym aspekcie, ale stracony gol pozbawił nas nadziei i sprawił, że graliśmy ze spuszczonymi głowami. Nowy trener przedstawił nam nową taktykę, ale potrzebujemy jeszcze czasu, żeby pewne rzeczy zaczęły funkcjonować - stwierdził po meczu z Karabachem Joel Valencia.

Legia Warszawa pożegnała się z Ligą Europy, jednak w fazie grupowej będzie można śledzić zmagania innego klubu PKO Ekstraklasy. W czwartek Lech Poznań pokonał Charleroi na wyjeździe 2:1 i awansował do dalszego etapu rozgrywek. W piątek o godz. 13:00 odbędzie się losowanie, na którym piłkarze Dariusza Żurawia poznają swoich grupowych rywali.