Media: Ludzie z UEFA chcą wyrzucić Barcelonę z Ligi Mistrzów

Dwóch inspektorów UEFA domaga się wykluczenia Barcelony z rozgrywek Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie w związku ze sprawą "caso Negreira". Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie prezes Aleksander Ceferin. Oficjalną decyzję federacji mamy poznać za kilka dni - podaje dziennik "ABC".
Zobacz wideo

Od połowy lutego Barcelona zmaga się z aferą związaną z Jose Marią Enriquezem Negreirą, byłym przewodniczącym Komitetu Technicznego Sędziów. Klub płacił mu za raporty nt. sędziów, a zdaniem prokuratury były sędzia łącznie zainkasował 7,3 mln euro w latach 2001-2018. - Chcą podważyć nasz prestiż, ale nigdy nie byli w stanie tego zrobić i nie zrobią tego teraz. Rzeczy, które miały miejsce ws. Negreiry wydarzyły się dawno temu. Nigdy nie wykonaliśmy czynności, która miałaby na celu lub zamiar zakłócenie rozgrywek w kraju - komentował Joan Laporta w trakcie oficjalnego spotkania z dziennikarzami.

Barcelona zostanie wykluczona z Ligi Mistrzów? Dwóch inspektorów UEFA nie ma wątpliwości

UEFA poinformowała 23 marca tego roku o wszczęciu postępowania przeciwko Barcelonie ws. "caso Negreira". Ostateczna decyzja musi zostać podjęta najpóźniej w czerwcu (12 czerwca mija termin zgłoszeń do Ligi Mistrzów - red.), więc oficjalna decyzja powinna się pojawić w przeciągu najbliższych dni. Wcześniej pojawiały się informacje, że klub może zostać ukarany finansowo, a dodatkowo mógłby zostać wykluczony z rozgrywek europejskich w przyszłym sezonie. Organizacja może dokonać tego najgorszego scenariusza dla Barcelony bez konieczności orzeczenia sądu.

Hiszpański dziennik "ABC" podaje, że dwóch inspektorów UEFA jest za tym, by ukarać Barcelonę brakiem możliwości gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Dziennikarze wskazują, że tymi osobami są Jean Samuel Leuba i Mirjam Koller. Decydujące słowo w tej sprawie będzie miał prezes Aleksander Ceferin. Warto dodać, że gdyby Barcelona została wyrzucona, to liga hiszpańska na tym wyraźnie nie ucierpi. Na wykluczeniu Barcelony skorzystałby Villarreal, który obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Zupełnie sprzeczne informacje w tej sprawie podają inne hiszpańskie media. Choćby "Sport", powołując się na źródła zbliżone do Barcelony, zaprzecza tym doniesieniom. Z kolei Gerard Romero i Moises Llorens z ESPN podają, że Barcelona otrzymała 71 pytań od inspektorów UEFA ws. Negreiry i musi udzielić na nie odpowiedzi w przyszłym tygodniu. O wykluczeniu z Barcelony mówią wprost, że jest to niemożliwe.