Runjaić dostał szokujące pytanie. Powiązali Legię z nazistami. Trener zareagował

Kosta Runjaić w rozmowie z "Kickerem" usłyszał niezwykle zaskakujące pytanie. Zagadnięto go o kibiców Legii Warszawa, którzy w przeszłości mieli mieć powiązania z... nazistami. Jak odpowiedział na to szokujące powiązanie trener wicemistrzów Polski?

Kosta Runjaić pracuje w Polsce od 2017 roku, gdy objął Pogoń Szczecin. Odszedł stamtąd po zakończeniu sezonu 2021/22 i podjął pracę w Legii Warszawa. Pierwszy sezon w stolicy zakończył z Pucharem Polski oraz wicemistrzostwem kraju.

Zobacz wideo Ronaldo bohaterem, Krychowiak załamany. Kulisy meczu w Arabii Saudyjskiej

Kosta Runjaić zapytany o powiązania kibiców Legii z nazistami. "Odosobnione incydenty"

Niedawno niemiecki szkoleniowiec udzielił wywiadu magazynowi "Kicker" i był wypytywany o różne aspekty pracy w Polsce. Jedno z pytań dotyczyło fanów Legii, którzy rzekomo mieli być związani z nazistami. - Jak widzisz sytuację z fanami? Z jednej strony to dobra widownia, średnio 20 tysięcy osób. Z drugiej strony kibice Legii mieli w przeszłości złą reputację, słowa kluczowe: nazistowskie powiązania - zapytano.

Runjaić odpowiedział wprost, że nie miał z czymś takim do czynienia i może tylko komplementować fanów w stolicy. Z bliska miał okazję podziwiać efektowną oprawę m.in. przy okazji Powstania Warszawskiego. - W polskim futbolu zdarzają się odosobnione incydenty, ale myślę, że te problemy w Legii w większości były jeszcze przed moimi czasami. Szczerze mówiąc, nie zauważyłem w tym roku niczego negatywnego i mogę mówić tylko o dobrym wsparciu. Atmosfera na stadionie jest naprawdę spektakularna, pozytywna - odparł. 

Kosta Runjaić o pracy w Polsce. "Fantastyczny kraj"

W tym samym wywiadzie Runjaicia zapytano również o to, czy zamiast pracy w Warszawie nie wolałby podjąć się wyzwania na "dużej scenie". - Cóż, Legia jest największym klubem w kraju z dużymi tradycjami piłkarskimi o populacji 38 milionów. Czy to naprawdę jest mniejsza scena od 2. Bundesligi? - stwierdził. 51-letni szkoleniowiec nie ukrywał zadowolenia z podjęcia pracy w Polsce. - Fantastyczny kraj z przyjaznymi ludźmi. Piękne miasta, dużo kultury i różnorodnej przyrody - ocenił. 

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kosta Runjaić łącznie poprowadził Pogoń i Legię w 209 meczach. Jego bilans to 99 zwycięstw, 56 remisów oraz 54 porażki. Poza sukcesami z Legią ma w dorobku dwa brązowe medale wywalczone w Szczecinie.

Więcej o: