Szokujące słowa trenera Pogoni. Odleciał. "Żaden zespół nie grał tak często"

- Jeśli jesteśmy zainteresowani statystykami i liczbami, to myślę, że jeśli ktoś podliczy nasze wszystkie rozgrywki, w tym gry wewnętrzne, to okaże się, że żaden zespół z ligi nie grał tak często jak Pogoń - wypalił Jens Gustafsson podczas konferencji prasowej przed meczem z Lechem Poznań. Trener Pogoni w ten dość kuriozalny sposób odpowiedział na pytanie dotyczące braku sparingów drużyny w trakcie przerwy na kadrę.

Tuż po przerwie reprezentacyjnej Pogoń Szczecin czeka trudny mecz. Piłkarze ze Szczecina w hicie kolejki zagrają ze świetnie spisującym się w Lidze Konferencji Europy Lechem Poznań. To spotkanie zaplanowano na niedzielę 2 kwietnia na 17:30. Na poprzedzającej je konferencji prasowej trener Pogoni Jens Gustafsson wygłosił dość kontrowersyjną tezę dotyczącą liczby spotkań, jakie rozgrywają poszczególne drużyny ekstraklasy.

Zobacz wideo Morawiecki sprzeciwia się decyzji MKOl-u: Co to jest za podejście do tematu?!

Pogoń Szczecin gra najwięcej? Jens Gustafsson zaskoczył na konferencji

Podczas przedmeczowego spotkania z dziennikarzami szkoleniowiec szczecińskiej drużyny został zapytany, o to, dlaczego "Portowcy" nie zagrali żadnego meczu sparingowego podczas przerwy na mecze reprezentacji. Szwed zaskoczył swoją odpowiedzią. 

- Jeśli jesteśmy zainteresowani statystykami i liczbami, to myślę, że jeśli ktoś podliczy nasze wszystkie rozgrywki, w tym gry wewnętrzne, to okaże się, że żaden zespół z ligi nie grał tak często jak Pogoń - wypalił. Odpowiedź zaskoczyła dziennikarzy i szybko rozniosła się po mediach społecznościowych. 

Dlaczego ta wypowiedź jest kuriozalna? Cóż, jeśli spojrzy się na inne czołowe polskie drużyny, to grają one zdecydowanie więcej od Pogoni. Chociażby Lech Poznań oprócz rywalizacji na ligowym podwórku, wciąż jest w grze w Lidze Konferencji Europy. Z kolei Raków czy Legia rozgrywają mecze sparingowe - także w przerwie na kadrę. Drużyny z Częstochowy i Warszawy nadal liczą się również w walce o Puchar Polski, z którego Pogoń odpadła już kilka miesięcy temu. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Ostatecznie Gustafsson wyjaśnił decyzję sztabu Pogoni. - Moją decyzją było, że nie zagramy meczu sparingowego w tej przerwie. Po pierwsze dlatego, że wielu zawodników pojechało na kadrę, po drugie dlatego, że część zawodników zagrała w meczu drugiej drużyny - dodał.

Pogoń Szczecin walczy o podium ekstraklasy. W niedzielę mecz z Lechem

Pogoń Szczecin po raz kolejny notuje niezły sezon. Zespół Gustafssona nie jest bez szans na wywalczenie podium i awans do europejskich pucharów. Jednym z głównych rywali "Portowców" jest Lech Poznań. Niedzielny mecz będzie więc niezwykle istotny w kontekście ostatecznego układu tabeli. A w niej obecnie Pogoń z dorobkiem 40 punktów traci trzy punkty do Lecha (43 pkt). Początek niedzielnego meczu o 17:30.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.