Gigantyczne emocje w Zabrzu. Pięć bramek i liczne zwroty akcji

Emocjonujące i obfitujące w 5 bramek spotkanie Ekstraklasy obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Zabrzu. Ostatecznie 3:2 wygrało Zagłębie Lubin, chociaż trzykrotnie musieli wychodzić na prowadzenie, żeby wyrwać Górnikowi trzy punkty.

Dublety Roberta Dadoka i Damjana Bohara, piękne podania, poprzeczka. W tym meczu było dosłownie wszystko. Ostatecznie jednak Górnik Zabrze musiał uznać wyższości gości z Lubina, którzy od początku nadawali tempo meczu przy Roosevelta.

Ekstraklasa. Zagłębie Lubin atakowało, a Górnik Zabrze oddawał. Ale do czasu

Podopieczni Piotra Stokowca już w 11. minucie wyprowadzili pierwszy cios. Gaprindaszwili świetnie pomknął prawym skrzydłem, uderzył po długim słupku, ale jego uderzenie sparował Kevin Broll. Jednak przy dobitce Bohara był już bezradny i goście objęli prowadzenie. Na ripostę Zabrzan nie trzeba było długo czekać, bo 7 minut później na tablicy wyników można było zobaczyć remis, 1:1 po bramce Roberta Dadoka. Zagłębie nie odpuszczała i po pięknym strzale z półwoleja w 32. minucie ponownie wyszło na prowadzenie po bramce Filipa Starzyńskiego i było 2:1, które utrzymało się do przerwy.

Na początku drugiej połowy Górnik rzucił się do odrabiania strat i efekt był już w 58. minucie. Po asyście Piotra Krawczyka drugą bramkę zdobył Dadok i wiadome było, że widzów czeka emocjonujące pół godziny gry. Jednakże Zagłębie nie odpuściło i zaledwie 6 minut później, po wspaniałej asyście Bartłomieja Kłudki, do siatki ponownie trafił Bohar. Było 3:2 i chociaż Górnik miał jeszcze strzał w poprzeczkę, tak tempo gry z czasem zaczynało powoli spadać i ostatecznie drużyna z Lubina wywozi z Zabrza 3 punkty.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Tym samym Zagłębie zajmuje aktualnie 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów, a Zabrzanie z 13. oczkami na koncie są na 11. lokacie w tabeli Ekstraklasy.

Kolejne spotkanie Górnik Zabrze rozegra w sobotę, 8 października, o 15:00 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Z kolei Zagłębie Lubin na swoim stadionie w niedzielę, 9 października, podejmie zespół Korony Kielce. Początek tego meczu także o 15:00.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:3

Bramki: 18', 58' Dadok - 11' 64' Bohar, 32' Starzyński