Jagiellonia może stracić dwóch utalentowanych nastolatków. Chcą ich czołowe kluby Europy

Jan Faberski oraz Miłosz Matysik z Jagiellonii Białystok wzbudzili zainteresowanie europejskich potęg. Według tygodnika "Piłka Nożna" mogą oni trafić odpowiednio do Ajaksu Amsterdam i AS Romy.

Wiele wskazuje na to, że Jagiellonia Białystok może stracić tego lata dwóch utalentowanych piłkarzy. Miłosz Matysik i Jan Faberski, którzy już od jakiegoś czasu budzą zainteresowanie zagranicznych klubów.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Młodzieżowcy wyjadą z Polski? Mogą trafić do Serie A i ligi holenderskiej

Według informacji tygodnika "Piłka Nożna" Matysik i Faberski mogą zmienić otoczenie już tego lata. 18-letni Matysik wzbudził zainteresowanie AS Romy, a więc zwycięzcy tegorocznej Ligi Konferencji. Z kolei 16-letni Faberski może trafić do Ajaksu Amsterdam.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Jakub Wawrzyniak i Jan UrbanJakub Wawrzyniak komentuje decyzję Górnika Zabrze: Jakie to ohydne

Informacje o potencjalnym zainteresowaniu tymi piłkarzami potwierdził dyrektor sportowy klubu, Łukasz Masłowski. Działacz na łamach "Piłki Nożnej" stwierdził, że rzeczywiście klub otrzymał kilka zapytań dotyczącą zawodników i jedną konkretną ofertę. Nie chciał jednak zdradzić więcej szczegółów.

Już wcześniej wzbudzali zainteresowanie. Teraz Jagiellonia może na nich zarobić

Dyrektor sportowy klubu już wcześniej informował, że pojawiają się oferty między innymi za wspomnianego Matysika. Władze z Białegostoku nie przystały jednak na propozycję ze względów finansowych. Teraz wydaje się, że klub może sporo zarobić na sprzedaży tych piłkarzy. Zwłaszcza że mają oni za sobą udany sezon.

Mecz Ligi Narodów Belgia - Polska. Belgia, Bruksela, 8 czerwca 2022 r.Lubański usłyszał od Belgów nieprzyjemne słowa. A Cash i Zalewski? "Przesadzamy"

Miłosz Matysik w minionych rozgrywkach wystąpił w 12 meczach Ekstraklasy i zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Polski. Faberski co prawda nie zdążył jeszcze rozegrać swojego pierwszego spotkania w seniorskiej drużynie Jagiellonii, ale już wzbudza zainteresowanie zagranicznych zespołów. O tym, że znajduje się on na celowniku Ajaksu informował już w styczniu dziennikarz portalu meczyki.pl, Tomasz Włodarczyk.

Więcej o: