Vuković już wie, jak naprawić Legię Warszawa. "Dwa transfery"

Aleksandar Vuković znów poprowadzi Legię Warszawa po tym, jak Marek Gołębiewski zrezygnował z pracy w pierwszym zespołem. Serb zdiagnozował, co trzeba naprawić.

Sytuacja Legii Warszawa jest dramatyczna. Po odpadnięciu z rozgrywek Ligi Europy Wojskowi przegrali w ostatni weekend kolejne ligowe spotkanie, na skutek czego spadli na ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. Dodatkowo doszło do starcia kibiców z piłkarzami, czego efektem mogą być rozwiązania kontraktów.

Zobacz wideo Legia - Spartak. Smutne pożegnanie z Ligą Europy

Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa i sympatycy klubu zebrani pod centrum treningowym. Źródło: Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl; https://www.instagram.com/nieznanisprawcy_ultras/"Wyp*****aj". Kibice Legii znów uderzają. Akcja pod osłoną nocy [WIDEO]

Kolejna kadencja Vukovicia

Próbę naprawy sytuacji podejmie Aleksandar Vuković, którego umowa z klubem jest ważna do końca obecnego sezonu. Choć Serb nie prowadził pierwszego zespołu od września 2020 roku, Legia w dalszym ciągu wypłacała mu pensję. Teraz wcieli się w rolę osoby, której zadaniem będzie wydźwignięcie drużyny z dołka.

Poprzednia kadencja 42-latka na stanowisku trenera pierwszego zespołu trwała od 2 kwietnia 2019 do 21 września 2020 roku. W tym czasie Vuković poprowadził Wojskowych w 66 spotkaniach, z czego 36 zakończyło się zwycięstwami, 12 remisami, a 18 porażkami.

Vuković o problemach w Legii: Ten zespół może być na równi z tymi, które walczą o mistrzostwo

Serbski trener ma przed sobą sporo pracy, jednak sam uważa, że nie potrzeba wielkiej rewolucji, aby sytuacja znacząco się poprawiła. Jako przykład 42-latek podał ostatni mecz w Lidze Europy. - Mecz ze Spartakiem pokazał, że widać potencjał. Nie jest tak, że tam nie ma niczego i wszystko jest do zaorania. Ci, którzy są w środku, muszą znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego ten potencjał nie jest wykorzystywany. Coś stoi na drodze, by tak było - powiedział w Magazynie Sportowym RDC.

Były reprezentant Azerbejdżanu grzmi. 'Emreli powinien odejść z Legii'W Azerbejdżanie grzmią po ataku na piłkarzy Legii. "Hańbią swój kraj"

Vuković uważa, że sposobem na poprawę sytuacji stołecznego klubu jest dokonanie kilku wzmocnień. - Nie można popadać w skrajność. Dwa transfery i za trzy miesiące ten zespół może być na równi z tymi, którzy walczą o mistrzostwo - skomentował.

Pierwsza konferencja prasowa Aleksandara Vukovicia w "nowej-starej" roli odbędzie się we wtorek o godzinie 13:00. 

Więcej o: