Media: Legia może stracić miliony euro! Dramatyczna sytuacja po ataku na piłkarzy

Legia Warszawa po 16 godzinach odniosła się do medialnych doniesień ws. wydarzeń w meczu z Wisłą Płock. Piłkarze wciąż jednak rozważają rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Łącznie mistrzowie Polski mogą stracić kilka milionów euro - informuje TVP Sport.

Po przegranym meczu Legii Warszawa z Wisłą Płock (0:1) chuligani zaatakowali klubowy autobus. Krzyczeli na piłkarzy, przeklinali, domagali się większego zaangażowania w grę i poprawy wyników. Kibole uderzali łokciami Mahira Emreliego oraz Luquinhasa, a zgodnie z informacjami azerskich mediów ten pierwszy otrzymał zalecenie, aby zostać w łóżku i odpoczywać. Brazylijczyk z kolei otrzymał okład z lodu jeszcze w drodze powrotnej.

Zobacz wideo "Wiem, jacy piłkarze zdają egzamin, grając w takich klubach jak Legia". Rozmowa z Mariuszem Piekarskim

Legia potwierdza rozmowy z piłkarzami, ale może stracić kilka milionów euro

Legia Warszawa opublikowała oficjalny komunikat, w którym odniosła się do wydarzeń po meczu z Wisłą Płock (0:1). Mistrzowie Polski potwierdzili, że rozmawiają z piłkarzami w celu wyjaśnienia całej sytuacji. "Obecnie prowadzimy rozmowy z piłkarzami, po których wspólnie podejmiemy decyzje w kwestii dalszych formalnych kroków. Podjęliśmy także natychmiastowe decyzje mające na celu dodatkowe zwiększenie środków bezpieczeństwa w ramach i wokół klubowych obiektów. Naszym priorytetem jest pełne wyjaśnienie sprawy i zapewnienie wsparcia oraz poczucia bezpieczeństwa wszystkim zawodnikom i pracownikom Klubu" - czytamy w komunikacie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

TVP Sport informuje, że brak porozumienia na linii piłkarze - klub może wywołać ogromne konsekwencje. Część z zawodników Wojskowych poważnie rozważa rozwiązanie kontraktu z winy klubu, dzięki czemu otrzymaliby całość przysługującej im wypłaty. Mowa tutaj nawet o pięciu milionach euro, które Legia musiałaby wypłacić piłkarzom po przedwczesnym zakończeniu współpracy. Źródło jednak nie podaje, ilu zawodników rozważa taki ruch i kto może znajdować się w tym gronie.

Wygląda na to, że z kolei wyjaśniła się sytuacja nowego trenera. Marek Gołębiewski zrezygnował z prowadzenia Legii Warszawa po porażce z Wisłą Płock, a według najnowszych doniesień jego miejsce zajął Aleksandar Vuković, któremu Wojskowi muszą i tak wypłacać pensję do końca czerwca przyszłego roku.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: