Zaskakujący zwrot w sprawie Legii Warszawa. Znamy nowego trenera mistrzów Polski?

Władze Legii podjęły decyzję w sprawie nowego trenera - informują WP SportoweFakty. Marka Gołębiewskiego do końca bieżącego sezonu ma zastąpić Aleksandar Vuković.

Ogromne zamieszanie w Legii po niedzielnej porażce z Wisłą w Płocku. Jak informowaliśmy w Sport.pl, chuligani zaatakowali piłkarzy, zawodnikami którzy ucierpieli w wyniku napaści na autobus byli Mahir Emreli i Luquinhas. Nieoficjalnie informowano, że obaj nie będą mogli zagrać w najbliższym meczu z Zagłębiem

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

W międzyczasie władze Legii podjęły decyzję dotyczącą nowego trenera. Przypomnijmy, że Marek Gołębiewski - dotychczasowy szkoleniowiec, który objął stanowisko po Czesławie Michniewiczu - podał się do dymisji po przegranej w Płocku (0:1). 

Legia Warszawa zatrudnia byłego trenera. Główny powód? Motywacja

Jak informują WP SportoweFakty, w poniedziałek po południu zdecydowano, że trenerem do końca sezonu będzie Aleksandar Vuković, były szkoleniowiec Legii. Decyzję miał podjąć Daruisz Mioduski, a zasugerował ją Radosław Kucharski. "Vuko ma odbudować piłkarzy, którzy po incydencie są rozbici psychicznie" - czytamy w artykule.

Jeszcze w niedzielę głównym kandydatem na trenera Legii wydawał się Leszek Ojrzyński. Za Vukoviciem przemawiała jednak znajomość zespołu, którego Ojrzyński musiałby się dopiero uczyć. Serb zacznie pracę z zespołem od wtorkowego treningu. Według doniesień władzom klubu zależało bardziej na motywacji. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Vuković prowadził Legię dwukrotnie jako tymczasowy trener w sezonach 2016/17, 2018/19 oraz jako szkoleniowiec w latach 2019-2020. Pracę zakończył we wrześniu 2020 r. Mistrzowie Polski znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli z 12 punktami na koncie. Przegrana z Wisłą Płock (0:1) była 12. w sezonie.

Więcej o: