Z Anglii do ekstraklasy. Polski bramkarz zastąpi Boruca w Legii? "Moje marzenie"

- Moim marzeniem zawsze była i jest gra w Legii. Wychowałem się w Elblągu, jestem wychowankiem Olimpii, której kibice przyjaźnią się z legionistami - powiedział na łamach portalu sport.interia.pl Bartosz Białkowski, który zgłasza akces do gry w Legii Warszawa, gdy już odejdzie z niej Artur Boruc.

Artur Boruc wrócił w niedzielę do bramki Legii Warszawa po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją pleców, a mistrz Polski przełamał niechlubną serię, wygrywając 1:0 z Jagiellonią Białystok po siedmiu porażkach z rzędu w ekstraklasie.

Zobacz wideo Legenda Legii jednoznacznie: Jest winny chaosu. "To nie jest katastrofa. To skandal"

Krzysztof Piątek ma nowego trenera. To już piąty, odkąd trafił do HerthyKrzysztof Piątek ma nowego trenera. To już piąty, odkąd trafił do Herthy

Kariera 41-letniego bramkarza nie będzie trwać wiecznie. Obecny kontrakt Boruca obowiązuje tylko do końca czerwca 2022 roku. W kadrze zespołu prowadzonego przez Marka Gołębiewskiego nie widać wartościowego następcy. Cezary Miszta i Kacper Tobiasz w pojedynczych spotkaniach potrafią błysnąć, ale na przestrzeni całego spotkania nie gwarantują obecnie odpowiedniej jakości, a także spokoju i popełniają często proste błędy.

Boruc w ostatnich dziesięciu meczach zanotował aż siedem czystych kont, ale na razie nie wiadomo, czy zdecyduje się przedłużyć o kolejny rok umowę z Legią. W ostatnim czasie pojawiały się spekulacje, że w lecie przyszłego roku może wyemigrować do USA.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Białkowski zostanie następcą Boruca? "Moim marzeniem zawsze była i jest gra w Legii"

W rozmowie z portalem sport.interia.pl swoją kandydaturę zaoferował Legii Warszawa Bartosz Białkowski. Według portalu doświadczony golkiper mógłby zostać idealnym następcą Boruca. - Moim marzeniem zawsze była i jest gra w Legii. Wychowałem się w Elblągu, jestem wychowankiem Olimpii, której kibice przyjaźnią się z legionistami. Dlatego ten klub zawsze był mi najbliższy - powiedział Białkowski, który gra w Anglii od 2006 roku.

W przeszłości występował m.in. w Southampton, Barnsley, Notts County, Ipswich Town, a od sezonu 2019-20 gra w Millwall. "Co ciekawe Białkowskiego ceni też przyszły (?) trener Legii Marek Papszun. Namawiał go nawet niedawno na transfer do Rakowa Częstochowa. Strony nie doszły jednak do porozumienia" - informuje portal.

Oficjalnie: Manchester United ma nowego trenera. Tylko do końca sezonuOficjalnie: Manchester United ma nowego trenera. Ale tylko do końca sezonu

"Białkowski jest więc w zasięgu najbogatszego polskiego klubu. Sportowo na pewno by sobie poradził. W końcu Boruc też ma za sobą grę w Champiosnhip - w AFC Bournemouth. Obaj grali też w Southampton. Białkowski już raz był następcą Boruca - w reprezentacji Polski" - czytamy dalej na łamach serwisu.

Białkowski jest zatem niezwykle doświadczonym golkiperem. Jego obecna umowa z angielskim klubem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. W aktualnym sezonie 34-latek zagrał w 20 ligowych meczach i puścił w nich 21 bramek oraz zachował cztery czyste konta.

Więcej o: