Krzysztof Piątek ma nowego trenera. To już piąty, odkąd trafił do Herthy

Krzysztof Piątek będzie miał kolejnego już trenera w trakcie swojej przygody w Hercie Berlin. W poniedziałek stołeczny klub poinformował, że zwolnionego Pala Dardaia zastąpi Tayfun Korkut.

Hertha Berlin nie jest w stanie odnieść zwycięstwa w Bundeslidze od czterech kolejek. W ostatni weekend zespół ze stolicy Niemiec zaledwie zremisował u siebie 1:1 z Augsburgiem i z dorobkiem zaledwie 14 punktów zajmuje 14. miejsce w tabeli. Nad strefą spadkową ma zaledwie jedno "oczko" przewagi.

Zobacz wideo Polska nie powinna grać trzema napastnikami? "Bardziej sobie przeszkadzaliśmy niż pomagaliśmy" Wybierz serwis

Takie słowa o Lewandowskim to niezwykła rzadkość. A jednak. Niemcy oceniliTakie słowa o Lewandowskim to niezwykła rzadkość. A jednak. Niemcy ocenili

Nowy trener Herthy Berlin

Słaba dyspozycja sprawiła, że klub pożegnał się z trenerem. - Chcielibyśmy podziękować Palowi Dardaiowi za jego pracę. W zeszłym sezonie przejął drużynę w trudnej sytuacji i utrzymał ją w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tayfun Korkut ma dać zespołowi nowy impuls. W przeszłości udowodnił już, że potrafi ustabilizować zespół, ale również rozwijać go swoją drobiazgową pracą i pomysłem na grę - mówił dyrektor sportowy Herthy Fredi Bobić.

47-letni Turek pozostawał bez pracy od października 2018 roku, kiedy to zakończył pracę w Stuttgarcie. Wcześniej Korkut był asystentem selekcjonera reprezentacji Turcji, a następnie prowadził Hannover 96, FC Kaiserslautern i był tymczasowym menedżerem Bayeru Leverkusen.

Piąty trener Krzysztofa Piątka w Hercie

Od stycznia 2020 roku, czyli momentu przybycia Krzysztofa Piątka do Berlina drużynę Herthy prowadziło już czterech trenerów. Drużynę Polaka trenowali w tym czasie Juergen Klinsmann, Alexander Nouri, Bruno Labbadia oraz Pal Dardai. Korkut będzie zatem piątym menedżerem reprezentanta Polski w Hercie.

Lionel Messi ze Złotymi PiłkamiTak w Złotej Piłce głosowałby Leo Messi. Wybrał numer jeden. "Bild" ujawnia

W obecnym sezonie Bundesligi Krzysztof Piątek rozegrał sześć meczów, z czego cztery razy pojawiał się w wyjściowym składzie. Strzelił w nich jedną bramkę i zanotował jedną asystę.

Więcej o: