Marek Gołębiewski zastąpił Michniewicza. Kim jest nowy trener Legii?

Legia Warszawa wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała o zwolnieniu Czesława Michniewicza. Jego następcą, przynajmniej tymczasowym, jest Marek Gołębiewski. O kim mowa?

O ile Legia Warszawa dobrze się prezentuje w europejskich pucharach, to o tyle w Ekstraklasie sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Mistrzowie Polski wygrali zaledwie trzy z dziesięciu spotkań w lidze, a w miniony weekend przegrali 1:4 z Piastem Gliwice, przez co Legia ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Decyzja Dariusza Mioduskiego raczej nie mogła być inna - Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera pierwszego zespołu.

Zobacz wideo

Marek Gołębiewski następcą Czesława Michniewicza. Kim jest?

Marek Gołębiewski rozpoczął trenerską karierę w 2011 roku, kiedy to objął drużynę młodzieżową Pilicy Białobrzegi. Po 12 miesiącach szkoleniowiec rozpoczął pracę w Escoli Varsovia i sprawował pieczę nad zespołami juniorskimi. Na początku 2020 roku Gołębiewski został trenerem pierwszego zespołu Ząbkovii Ząbki i pełnił tę funkcję do końca sezonu 2019/2020. W poprzednich rozgrywkach Gołębiewski wywalczył awans do 1. ligi ze Skrą Częstochowa, mimo że głównym celem zespołu było utrzymanie.

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Po zwolnieniu ze Skry Marek Gołębiewski otrzymywał wiele ofert pracy, a najkonkretniejsze pojawiły się od Górnika Polkowice, ŁKSu Łódź oraz Stomilu Olsztyn. Ostatecznie szkoleniowiec objął drużynę rezerw Legii Warszawa i zastąpił na tym stanowisku Tomasza Sokołowskiego. "Zawsze staram się grać od tyłu. To nie jest bronienie się i wybijanie, a nuż się uda. Mam takie powiedzenie, że ze swoją filozofią wolę zginąć niż w ogóle jej nie mieć. Będę dobierał sobie takich piłkarzy, żeby tę filozofię realizować" - mówił o swojej pracy Gołębiewski w rozmowie z portalem weszlo.com.

Na ten moment nie wiadomo, kto w kontekście długoterminowym zastąpi Czesława Michniewicza w Legii Warszawa. Wojskowi w najbliższy czwartek zagrają w 1/16 Pucharu Polski ze Świtem Skolwin. Z kolei w Ekstraklasie, trzy dni później, czeka ich mecz z Pogonią Szczecin.

Więcej o: