Śląsk zdeklasował Wisłę na jej stadionie! Hattrick Exposito

Wisła Kraków przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław aż 0:5 w sobotnim meczu 12. kolejki ekstraklasy. Zespół Jacka Magiery już w pierwszych 30 minutach gry zdobył trzy bramki, a w całym spotkaniu hattricka zaliczył Erik Exposito. Wisła Adriana Guli nie potrafi z kolei wygrać u siebie od 29 sierpnia.

Przed tym meczem obie drużyny notowały negatywne serie rozpoczynające się od 29 sierpnia. Wtedy to Wisła Kraków po raz ostatni wygrała na własnym stadionie, pokonując Legię Warszawa 1:0, a Śląsk Wrocław wygrał ostatni mecz na boisku rywali, zwyciężając w derbach z Zagłębiem Lubin 3:1.

"Blitzkrieg" Śląska w Krakowie. Trzy gole w 27 minut

Na stadionie przy ulicy Reymonta w Krakowie bardzo szybko okazało się, która z drużyn przerwie swoją złą serię. Już po 12 minutach gry Śląsk Wrocław prowadził 2:0 po dwóch golach Erika Exposito, który najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z Mikołajem Biegańskim, a następnie popisał się znakomitym uderzeniem zza pola karnego, nie do obrony dla młodego bramkarza Wisły.

Choć Wisła też miała swoje groźne akcje, po których brakowało tylko strzału z najbliższej odległości, to nie minęło pół godziny, a Śląsk strzelił trzeciego gola. Tym razem, w 27. minucie piłkę po rzucie wolnym skierował do siatki głową Diogo Verdasca.

"Manita" z hattrickiem Exposito

Śląsk mógł prowadzić jeszcze wyżej, ale kilka dobrych interwencji zaliczył Mikołaj Biegański. Po zmianie stron z kolei piłkarze Jacka Magiery nie forsowali tempa, a po groźnych akcjach Yawa Yeboaha Wisła była bliska gola honorowego.

To był jednak dzień, w którym piłkarzom Adriana Guli zupełnie nic nie wychodziło. Na kwadrans przed końcem Alan Uryga w bezsensowny sposób sfaulował Erika Exposito w polu karnym, a sam poszkodowany zamienił jedenastkę na gola, kompletując hattricka w tym spotkaniu. Żeby tego było mało, w doliczonym czasie "manitę" wrocławian (zwycięstwo ze zdobyciem pięciu goli) dokończył Marcel Zylla i Wisła Kraków została zdemolowana przez Śląsk Wrocław aż 0:5.

Dzięki tej wygranej Śląsk Wrocław ma na koncie 20 punktów i umocnił się na 5. miejscu w tabeli, z kolei Wisła Kraków z 14 punktami spadła na 13. miejsce.