Pięć goli! Warta Poznań prowadziła, ale przegrała. Koniec marzeń o Europie?

Jeden gol w pierwszej połowie, ale aż cztery w drugiej. Warta Poznań w przedostatniej kolejce ekstraklasy przegrała 2:3 ze Śląskiem i to drużyna z Wrocławia jest teraz bliżej gry w europejskich pucharach.

Była 59. minuta, kiedy Israel Puerto przed własnym polem karnym zagrał piłkę wprost pod nogi rywala. Warta miała wtedy doskonałą okazję, ale Makana Baku nie oddał nawet strzału. Stracił piłkę, a Śląsk wyprowadził szybki kontratak, który wykończył Erik Exposito. To był gol na 2:1. Drugi gol Exposito, bo Hiszpan trafił też zaraz po przerwie - w 49. minucie, kiedy doprowadził do wyrównania.

Brak reakcji rosyjskich arbitrów przy faulu w polu karnym"Przed końcem ligi zaczną się cuda". Kolejny sędzia w Rosji zawieszony, czeka na badanie wariografem

Warta była przez chwilę na czwartym miejscu

Wcześniej trafiła Warta - w 41. minucie Maik Nawrocki wykorzystał świetną wrzutkę Jana Grzesika z autu i pewnym strzałem pokonał Michała Szromnika. Ten gol dawał Warcie nie tylko prowadzenie, ale też awans na czwarte miejsce w tabeli, które w przyszłym sezonie gwarantuje europejskie puchary. Tylko że Warta w niedzielę przegrała ze Śląskiem - 2:3, bo w 83. minucie gola dla Śląska strzelił jeszcze Robert Pich, a w 90. dla Warty trafił Mario Rodriguez.

Media: Peter Hyballa żegna się z Wisłą Kraków! Media: Peter Hyballa żegna się z Wisłą Kraków! "Klamka już zapadła"

Pięć drużyn wciąż walczy o europejskie puchary

Śląsk po niedzielnym zwycięstwie jest szósty, ale ma tyle samo punktów co czwarty Piast i piąta Lechia (42). O jeden punkt mniej ma Zagłębie (41), a o dwa Warta (40), która jest ósma i ma już tylko iluzoryczne szanse na puchary. Nie jest zależna tylko od siebie, bo w ostatniej kolejce musi wygrać na wyjeździe z Cracovią, a Piast nie może w poniedziałek pokonać Rakowa, a potem jeszcze przegrać z Wisłą Kraków. Tak samo, jak Lechia musi przegrać z Jagiellonią i Śląsk ze Stalą, a Zagłębie co najwyżej zremisować z Wisłą Płock. Wszystkie mecze ostatniej kolejki ekstraklasy rozegrane zostaną 16 maja o 17.30.