Legia pożegnała piłkarza, który zagrał dla niej niemal 100 meczów

Domagoj Antolić odchodzi z Legii Warszawy. Chorwacki pomocnik wywalczył ze stołeczną drużyną dwa tytuły mistrza Polski i jeden Puchar Polski.

Kontrakt Antolicia obowiązuje do końca grudnia i nie zostanie przedłużony. Od dłuższego czasu spekulowano, że 30-latek w nowym roku opuści zespół mistrza Polski. 

Zobacz wideo Legia potrzebuje transferów? "Ta pozycja pogrążyła trenera Vukovicia"

Antolić rozegrał w tym sezonie 13 spotkań, ale średnio spędził jedynie 50 minut na boisku. Jego pozycja w drużynie z Łazienkowskiej była ostatnio słabsza niż w poprzednich sezonach. Do Legii pomocnik trafił w styczniu 2018 roku jako kapitan Dinama Zagrzeb. Wystąpił w 98 spotkaniach, ostatni raz 29 listopada z Piastem Gliwice (2:2). Przez te prawie trzy lata strzelił cztery gole, miał 10 asyst. 

Bayern pokazał zdjęcie Lewandowskiego z trofeum Ligi MistrzówImponujące łóżkowe zdjęcie Lewandowskiego. Oto wszystkie jego trofea w tym roku

Legia rozstała się z Antoliciem

"Przegląd Sportowy" informował, że Antolić odchodzi z Legii, bo nie dogadał się w sprawie warunków nowej umowy. Legia musi zasypać dziurę w budżecie, a pozbycie się Chorwata sprawi, że klub zaoszczędzi trochę gotówki, bo nie będzie musiał płacić mu dalej pensji. 30-latek inkasuje obecnie aż 400 tys. euro rocznie. Oprócz tego w zespole Czesława Michniewicza jest ogromna konkurencja w środku pola. Na tej pozycji mogą grać Bartosz Slisz, Walerian Gwilia, Andre Martins, Bartosz Kapustka, a także Michał KarbownikWe wrześniu Antolić był łączony z transferem do Turcji.

"Ten dzień wyznacza nową erę". Amerykanie przejęli klub Premier League!

- Domagoj, dziękujemy za wszystko i życzymy wszystkiego najlepszego na dalszym etapie piłkarskiej kariery - napisano na oficjalnej stronie klubowej mistrza Polski.

Więcej o: