"Ten dzień wyznacza nową erę". Amerykanie przejęli klub Premier League!

Amerykańska firma ALK Capital zakończyła już przejęcie angielskiego Burnley, wykupując pakiet 84 procent udziałów w klubie - poinformował klub publikując komunikat w czwartek.

W czwartek wczesnym rankiem Burnley opublikował na swojej stronie internetowej komunikat, w którym poinformował o zakończeniu procesu przejęcia klubu przez firmę ALK Capital. Amerykańska firma zakupiła pakiet aż 84 procent udziałów, a transakcja została już zatwierdzona przez władze Premier League. ALK Capital to firma z siedzibą w Delaware, która specjalizuje się w inwestycjach w sektorach sportowym i medialnym.

Zobacz wideo Odszedł z Legii i robi furorę. "Ma decydujący wpływ na grę Śląska". Najlepsi młodzieżowcy w ekstraklasie

Burnley przejęty przez ALK Capital

Były prezes klubu, Mike Garlick, pozostanie w klubie, będąc jednym z dyrektorów w radzie ALK Capital. - Garlick, wraz z byłym akcjonariuszem, Johnem Banaszkiewiczem, pozostanie w nowej radzie dyrektorów ALK Capital w Burnley, zapewniając płynną zmianę właściciela i dostarczając cennej wiedzy ze swojej ośmioletniej kadencji prezesa klubu - poinformowano w oświadczeniu.

Kolejny mecz w Premier League odwołany. Władze długo zwlekały z decyzjąKolejny mecz w Premier League odwołany. Władze długo zwlekały z decyzją

Nowym prezesem został Alan Pace, który ma za sobą 20 lat pracy w branży usług finansowych i ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu w sektorze sportowym. - Dzisiejszy dzień wyznacza nową erę dla Burnley. Stajemy się włodarzami tego historycznego klubu i opieramy się na imponującej pracy, którą Mike Garlick i Sean Dyche oraz wszyscy w Burnley zrobili, by uczynić klub stabilnym finansowo - przekazał Pace w oficjalnym komunikacie.

Burnley w aktualnym sezonie Premier League zajmuje odległe, 16. miejsce. W 15 spotkaniach zespół Seana Dyche'a zdobył 16 punktów i ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Prowadzi Liverpool, który o trzy punkty wyprzedza Manchester United.

Więcej o: