Były piłkarz Legii znowu zmienia klub. "Nie był ostatnio wystarczająco skoncentrowany"

Były gracz Legii Warszawa znowu zmienia klub. Tak donoszą tureckie media, które informują, że Guilherme opuszcza Goztepe SK i przenosi się do chińskiego Guangzhou R&F.

Wszystko zaczęło się od wtorkowego meczu z Galatasray (1:3). Guilherme nie znalazł się w kadrze Goztepe na to spotkanie. Tureckie media są już pewne, że ma to związek z jego transferem. Do ligi chińskiej, a konkretnie do Guangzhou R&F, gdzie do niedawna występował Adrian Mierzejewski.

Zobacz wideo Tak strzela najlepszy piłkarz świata! Gol Lewandowskiego w meczu na szczycie [ELEVEN SPORTS]

Mueller wskazał największą zmianę u Lewandowskiego. Mueller wskazał największą zmianę u Lewandowskiego. "To zaszło tak daleko"

"Guilherme nie był ostatnio wystarczająco skoncentrowany"

- Dlaczego nie było z nami Guilherme? Jest wiele wydarzeń z tym związanych. Ale nie było go przede wszystkim dlatego, że nie był ostatnio wystarczająco skoncentrowany. Ma to związek z jego transferem za granicę. Czy do niego dojdzie? Nie wiem, ale wiem, że Guilherme sam tego chce - powiedział Ilhan Palut, trener Goztepe, cytowany przez portal ajansspor.com.

Ten sam portal donosi, że wszystko jest już w zasadzie przesądzone. Guilherme od transferu do Guangzhou dzielą tylko testy medyczne. Wiadomo, że część kwoty z transferu trafi do portugalskiego klubu GD Santa Cruz Alvarenga, z którego Guilherme jest formalnie wypożyczony, choć nie zagrał tam ani jednego meczu.

Do internetu wyciekł raport Mourinho. Do internetu wyciekł raport Mourinho. "Notoryczny kłamca, łatwo upada"

Ale to akurat znana praktyka w przypadku Guilherme, który jak w 2014 roku trafił do Legii Warszawa, też był początkowo wypożyczony z Ole Brasil. Wykupiony został dopiero po roku (za 220 tys. euro). I potem grał w Legii jeszcze przez trzy lata. Aż do wygaśnięcia kontraktu, kiedy menedżerowie piłkarza zażądali od warszawskiego klubu aż 750 tys. euro za podpis pod nową umową. Podpis nie został jednak złożony i Guilherme zimą 2017 roku odszedł z Legii za darmo do włoskiego Benevento.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: