Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Wisła Kraków ma nowych właścicieli! Zmiana na stanowisku prezesa

Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdzyński i Jarosław Królewski zdecydowali się na przejęcie akcji Wisły Kraków SA od Towarzystwa Sportowego, stając się głównymi akcjonariuszami klubu, wspólnie z kibicami, którzy zakupili akcje w kampanii crowdfundingowej - poinformował krakowski klub w oficjalnym komunikacie. Poza zmianami właścicielskimi Wisła będzie miała także nowego prezesa.

Wisła Kraków SA porozumiała się z Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków w sprawie nazwy oraz herbu. Tym samym zakończył się kilkunastomiesięczny proces przejmowania klubu. Nowymi właścicielami klubu zostali Tomasz Jażdżyński, Jarosław Królewski i Jakub Błaszczykowski.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia. Z Tomaszem Pasiecznym - skautem Arsenalu , rozmawia Dawid Szymczak

Oficjalnie! Wisła Kraków ma nowych właścicieli! Ogłosiła też nazwisko nowego prezesa

O sfinalizowaniu rozmów i zmianie właścicieli Wisła Kraków poinformowała w oficjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej. "Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdzyński i Jarosław Królewski zdecydowali się na przejęcie akcji Wisły Kraków SA od Towarzystwa Sportowego, stając się głównymi akcjonariuszami klubu, wspólnie z kibicami, którzy zakupili akcje w kampanii crowdfundingowej" - czytamy w oświadczeniu.

Zmiany właścicielskie przyniosą ze sobą szereg innych. Pierwszą z nich będzie m.in. zmiana na stanowisku prezesa, gdzie Piotra Obidzińskiego zastąpi Dawid Błaszczykowski, brat Jakuba."Obidziński pozostanie w klubie na czas niezbędny do płynnego przekazania zadań".

"Przypominamy, że 31 marca 2020 roku w Krakowie doszło do podpisania szeregu umów zapewniających prowadzącej sekcję piłkarską spółce Wisła Kraków pięćdziesięcioprocentowy udział w prawach do nazwy i historycznego herbu, znajdujące się do tej pory w posiadaniu skupiającego pozostałe sekcje sportowe Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Porozumienie obejmuje znaki słowne „Wisła Kraków” i „TS Wisła” oraz znak słowno-graficzny „TS Wisła 1906” (historyczny herb klubu). Wszystkie będą mogły być wykorzystywane zarówno przez spółkę, jak i stowarzyszenie w kontekście prowadzonych przez te podmioty sekcji sportowych. Nowi właściciele dokonali zwolnienia hipoteki, będącej zabezpieczeniem pożyczki" - czytamy dodatkowo w komunikacie.

Przeczytaj także: