Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Wisła Kraków zmienia właścicieli. Jarosław Królewski: To konieczne

- To było niezbędne i konieczne, żeby Wisła Kraków zaczęła mówić jednym głosem i nie prowadziła dwóch, trzech innych strategii, które mogłyby działać destrukcyjnie. Taka konsolidacja jest potrzebna w sprawach komercyjnych, sponsorskich, inwestorskich i wielu innych, ale też z perspektywy kibiców - mówi Sport.pl Jarosław Królewski.

Kibice najpierw nie dowierzali, doszukiwali się primaaprilisowego żartu, ale Wisła Kraków SA porozumiała się z Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków w sprawie nazwy oraz herbu. Tym samym kończy się kilkunastomiesięczny proces przejmowania klubu. Nowymi właścicielami klubu będą Tomasz Jażdżyński, Jarosław Królewski i Jakub Błaszczykowski.

- To było niezbędne i konieczne, żeby Wisła Kraków zaczęła mówić jednym głosem i nie prowadziła dwóch, trzech innych strategii, które mogłyby działać destrukcyjnie. Taka konsolidacja jest potrzebna w sprawach komercyjnych, sponsorskich, inwestorskich i wielu innych, ale też z perspektywy kibiców. Byliśmy im to winni i doprowadziliśmy do paradygmatu, w którym nie ma dwóch wizji - mówi Jarosław Królewski.

Zobacz wideo Dlaczego Jarosław Królewski zaangażował się w pomoc Wiśle Kraków?

Wisła Kraków wróci do historycznego herbu?

Pytany przez nas o to, w jakiej atmosferze prowadzone były rozmowy, odpowiada: - Ostatnio rozmowy w naszym imieniu prowadził Dawid Błaszczykowski i było one dosyć spokojne. Też dlatego, że obie strony już wcześniej - w mediach - powiedziały wszystko co miały na sumieniu, czego oczekują, więc teraz włączyliśmy analizę, konkrety i doszliśmy do porozumienia - zaznacza biznesmen i prezes firmy Synerise.

Czy porozumienie z Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków będzie oznaczać powrót do historycznego herbu? - Nie analizowaliśmy jeszcze dogłębnie tej sprawy. To nie było głównym celem naszego porozumienia. Są różne pomysły, w które być może zaangażujemy również fanów. Sprawa herbu, znaków nie była rozwiązana od wielu lat. Dwubiegunowa sprzedaż pamiątek kanibalizowała się wzajemnie i trudno było budować strategię cenową. Dlatego cieszę się, że teraz cała identyfikacja wizualna jest dziś w rękach obu instytucji, z równym prawem do korzystania - mówi Jarosław Królewski

Więcej o:
Komentarze (32)
Oficjalnie: Wisła Kraków zmienia właścicieli. Jarosław Królewski: To konieczne
Zaloguj się
 • xzyzzy

  Oceniono 7 razy 7

  kibole bezrefleksyjnie, acz z pewnym intelektualnym niepokojem , pogodzili się pro bono z monowizyjnym paradygmatem interlokutorów.

 • alakyr2

  Oceniono 15 razy 7

  Doprowadziliśmy do paradygmatu, w którym nie ma dwóch wizji - ale bełkot. Z polskiego chyba nie był najlepszy ten nerd.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 21 razy 5

  A to przypadkiem nie jest najwyższa pora, żeby zaorać cały ten skorumpowany, bezwartościowy, przepłacany syf.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 12 razy 4

  "Dwubiegunowa sprzedaż pamiątek kanibalizowała się wzajemnie"

  Ok, lecimy dalej.
  Nie ma czegoś takiego jak "dwubiegunowa sprzedaż", może być ewentualnie sprzedaż równoległa.
  Kanibalizowanie nie może być niewzajemne.

  Pan Potter chciał błysnąć erudycją, ale jest klasycznym głupkiem, który uważa, że jeżeli użyje 'mądrych" sformułowań, to będzie wyglądał na mądrzejszego. Komedia. ;)

 • s-w-z

  Oceniono 1 raz 1

  Cieszę się i życzę Wiśle - jako kibic Legii - dobrej kondycji ekonomicznej i sportowych sukcesów.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 7 razy 1

  Ciesze sie. Nareszcie zgodnie z prawem a nie bandyckimi zwyczajami mafii. Od nowego sezonu od poczatku IVL wita odrodzona Wiselke. Zadnej mafii, zadnego kibolskiego bydla stadionowego na trybunach. Cale rodziny z dziecmi na piknikach pilkarskich. Ustawki kiboli z milicja katolicka na bloniach podkrakowskich. Ybc bandytow.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 11 razy 1

  On coraz bardziej przypomina kobietę, taką babunię w okularkach. ;)
  Pamietam jak na początku 2019 'pan paradygmat" opowiadał banialuki o tym jak smiga po swiecie i szuka inwestora. Teraz przejął herb. Widać postęp, tymczasem dług ani drgnie.

 • meginpap22

  Oceniono 6 razy 0

  Czy to jest kobitka z wąsikami (trudno to nazwać wąsami). No i fryzurka cool, prosto spod garnka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX