Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Kilka klubów nie chce powrotu ekstraklasy. "Narzekają, że dowiadują się dopiero teraz"

Ekstraklasa pracuje nad planem wznowienia ligowych rozgrywek w Polsce. Jak informuje portal sport.tvp.pl, w niedzielę odbyła się wideokonferencja, na której przedstawiciele klubów mogli szczegółowo zapoznać się z możliwym scenariuszem kolejnych tygodni. Niektóre kluby mają jednak w ogóle nie chcieć powrotu do rozgrywania spotkań w tym sezonie.

- Nad protokołem powrotu piłkarzy do gry pracujemy już od dłuższego czasu i niedługo będziemy mogli przekazać go rządowi. To rząd będzie podejmować decyzje, dlatego teraz trudno nawet spekulować, kiedy kluby Ekstraklasy miałyby wznowić treningi - mówił niedawno dla Sport.pl szef ligowej spółki Marcin Animucki.

Zobacz wideo Co słychać w klubach ekstraklasy? Cięcia, cięcia i stan uśpienia

Ekstraklasa pracuje nad planem wznowienia gry. Niektóre kluby tego nie chcą

Jak podaje portal sport.tvp.pl, w niedzielę kluby Ekstraklasy odbyły wideokonferencję, na której przedstawiciele Legii i Lecha, Tomasz Zahorski i Krzysztof Pawlaczyk, którzy zajmują się planem wznowienia rozgrywek, odpowiadali na pytania o jego szczegóły. Przedstawiciele części klubów mieli być zaskoczeni propozycją i tym, że dowiadują się o niej tak późno. Niektóre drużyny mają być zatem przeciwne wznowieniu rozgrywek. Takie nastawienie da się wyczuć choćby w Wiśle Kraków, Zagłębiu Lubin, czy ŁKS-ie. "Narzekają, że dowiadują się teraz, chociaż zarys planu był przedstawiany już wcześniej" - mówił jeden z działaczy dla sport.tvp.pl

Według projektu, na początku ma nastąpić pogłębiona i szczegółowa 14-dniowa izolacja piłkarzy. Ta miałaby się zacząć już w poniedziałek, żeby 4 maja możliwe było przeprowadzenie w poszczególnych drużynach testów na koronawirusa. Około 10 maja piłkarze mieliby przejść do treningów drużynowych. Wszystko uwarunkowane jest jednak od zgody, jaką kluby i Ekstraklasa musi otrzymać od rządu. Decyzję w porozumieniu wydałyby ministerstwa zdrowia i sportu. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .