Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski szczerze o przejęciu Wisły Kraków. "Od dawna to rozważałem"

- W sercu mam dwa kluby. To Borussia Dortmund i Wisła Kraków - w rozmowie z portalem sport1.de powiedział Jakub Błaszczykowski. Pomocnik opowiedział niemieckim mediom o przejęciu "Białej Gwiazdy".

Kibice najpierw nie dowierzali, doszukiwali się primaaprilisowego żartu, ale Wisła Kraków SA kilka dni temu porozumiała się z Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków w sprawie nazwy oraz herbu. Tym samym skończył się kilkunastomiesięczny proces przejmowania klubu. Nowymi właścicielami klubu zostali Tomasz Jażdżyński, Jarosław Królewski i Jakub Błaszczykowski.

Zobacz wideo "Ten rekord transferowy przetrwa najdłużej w historii. Silni przetrwają" [SEKCJA PIŁKARSKA #42]

Błaszczykowski w niemieckich mediach: W sercu mam dwa kluby

O procesie przejęcia krakowskiego klubu Błaszczykowski, który właśnie w Wiśle wchodził do poważnej piłki, opowiedział w rozmowie z niemieckim portalem sport1.de. - W sercu mam dwa kluby. To Borussia Dortmund i Wisła Kraków. Tym zespołom zawdzięczam wiele w kontekście mojej kariery. Dla mnie to oczywiste, że jeśli mogę pomóc, to pomagam - przyznał 34-latek.

Błaszczykowski dodał, że od dawna myślał, o przejęciu krakowskiego klubu. - Od dawna to rozważałem. Dyskusje na temat tego projektu już się odbyły, ale nic nie zostało jeszcze zakończone - dodał.

Błaszczykowski to legenda Wisły Kraków. Łącznie w jej barwach rozegrał 85 spotkań, w których strzelił 13 goli i zaliczył 20 asyst. Legendą jest także w Dortmundzie, gdzie dla miejscowej Borussii grał jeszcze więcej. Wystąpił bowiem w aż 253 spotkaniach.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Komentarze (5)
Jakub Błaszczykowski szczerze o przejęciu Wisły Kraków. "Od dawna to rozważałem"
Zaloguj się
 • s-w-z

  Oceniono 1 raz 1

  Kuba to świetny piłkarz i człowiek o wielkim sercu. Wielki szacun.

 • byann

  Oceniono 1 raz 1

  Misiek się upomni o swoje, a Kuba ma rodzinę...

 • menezalan

  0

  Proszę o informację co z długiem? jaka jest kondycja firmy? pod jakim KRD możemy znaleźć bilanse?

 • niktalboktos

  Oceniono 1 raz -1

  No to teraz wszyscy czekamy na newsy o konflikcie między trójką nowych właścicieli. Tylko kto z kim przeciwko komu... bo ze będzie to tylko kwestia czasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX