Jakub Błaszczykowski szczerze o przejęciu Wisły Kraków. "Od dawna to rozważałem"

- W sercu mam dwa kluby. To Borussia Dortmund i Wisła Kraków - w rozmowie z portalem sport1.de powiedział Jakub Błaszczykowski. Pomocnik opowiedział niemieckim mediom o przejęciu "Białej Gwiazdy".

Kibice najpierw nie dowierzali, doszukiwali się primaaprilisowego żartu, ale Wisła Kraków SA kilka dni temu porozumiała się z Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków w sprawie nazwy oraz herbu. Tym samym skończył się kilkunastomiesięczny proces przejmowania klubu. Nowymi właścicielami klubu zostali Tomasz Jażdżyński, Jarosław Królewski i Jakub Błaszczykowski.

Zobacz wideo "Ten rekord transferowy przetrwa najdłużej w historii. Silni przetrwają" [SEKCJA PIŁKARSKA #42]

Błaszczykowski w niemieckich mediach: W sercu mam dwa kluby

O procesie przejęcia krakowskiego klubu Błaszczykowski, który właśnie w Wiśle wchodził do poważnej piłki, opowiedział w rozmowie z niemieckim portalem sport1.de. - W sercu mam dwa kluby. To Borussia Dortmund i Wisła Kraków. Tym zespołom zawdzięczam wiele w kontekście mojej kariery. Dla mnie to oczywiste, że jeśli mogę pomóc, to pomagam - przyznał 34-latek.

Błaszczykowski dodał, że od dawna myślał, o przejęciu krakowskiego klubu. - Od dawna to rozważałem. Dyskusje na temat tego projektu już się odbyły, ale nic nie zostało jeszcze zakończone - dodał.

Błaszczykowski to legenda Wisły Kraków. Łącznie w jej barwach rozegrał 85 spotkań, w których strzelił 13 goli i zaliczył 20 asyst. Legendą jest także w Dortmundzie, gdzie dla miejscowej Borussii grał jeszcze więcej. Wystąpił bowiem w aż 253 spotkaniach.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: