Burza wokół PZPN. Kibice wydali wyrok. "Nawet prostą rzecz potraficie spartolić"

PZPN wywołał kolejną burzę w sieci. Tym razem poszło o koszulkę, którą federacja wypuściła w ramach akcji "Retro Kadra". Umieszczono na niej nazwiska legend reprezentacji Polski, które występowały w drużynie z numerem "10". Wzór ubrania nie przypadł jednak do gustu dziennikarzom i internautom. Ci w dosadny sposób skomentowali jego design. "Wy nawet prostą koszulkę potraficie spartolić" - pisali oburzeni.

Ostatnie miesiące nie były najlepsze dla Polskiego Związku Piłki Nożnej. Federacja zaliczyła sporo wpadek wizerunkowych, począwszy od "afery premiowej", po zaproszenie na pokład samolotu reprezentacji osoby skazanej za korupcję, a na dość nieeleganckim zwolnieniu Jakuba Kwiatkowskiego kończąc. I choć ostatnie tygodnie były nieco spokojniejsze, to zdaniem internautów, PZPN właśnie zaliczył kolejną wpadkę.

Zobacz wideo Brzęczek nie krył wzruszenia. "Było wiele trudnych momentów, Kuba to udźwignął"

PZPN zaoferował kibicom retro koszulkę. Ci nie byli zachwyceni. "O rany"

W grudniu 2023 roku federacja zapoczątkowała akcję "Retro Kadra". W jej pierwszej odsłonie zaoferowano koszulkę z numerem "10". Na ubraniu zamieszczono nazwiska m.in. wszystkich reprezentantek i reprezentantów Polski, którzy grali z takim numerem w Biało-Czerwonych barwach. 

"''Retro Kadra' to świeży oddech z przeszłości, połączony z nowoczesnym stylem. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka przyszłość, tworząc unikalne, retrospektywne wzory i kolekcje odzieży oraz inne, unikalne produkty" - tak promowano tę kolekcję na oficjalnej stronie PZPN.

W czwartkowy poranek profil Łączy nas piłka na X (dawniej Twitter) przypomniał o akcji i zamieścił link, pod którym można nabyć wspomniane ubranie. Jego koszt to 99,99 zł. "Któż nie marzył o biało-czerwonej koszulce z dychą na plecach? Teraz marzenie może się spełnić, dzięki kolekcji Retro Kadra!" - czytamy. 

Nie wszystkim jednak wzór koszulki przypadł do gustu, a w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Internauci byli oburzeni jej szatą graficzną. Jest dość prosta i mało efektowna. "Wygląda jak koszulka Bolka i Lolka" - ocenił dosadnie Marek Wawrzynowski z "Przeglądu Sportowego". Głos w sprawie zabrał też Krzysztof Stanowski. "O rany, polecam powiększyć i przeczytać nazwiska" - podkreślił właściciel Kanału Zero. 

Internauci oburzeni designem koszulki. Fala negatywnych komentarzy

Zaskoczeni wyglądem ubrania byli też inni użytkownicy X. Nie gryźli się w język. "Mega koszulka retro. Dwóch złotych czterdziestu groszy bym za nią nie dał", "Wygląda jak okładka kasety z disco-polo, wczesne lata 90-te", "Wygląda naprawdę brzydko", "Czy Czarek Kulesza zabawił się w projektanta odzieży?", "Z szacunku dla części piłkarzy, wycofajcie to ze sprzedaży", "Wy nawet prostą koszulkę potraficie spartolić", "Wyjątkowo nietrafiony design" - drwili. 

Wydaje się więc, że koszulka nie zyska raczej rzeszy fanów, mimo że zamieszczono na niej nazwiska wielu polskich legend, m.in. Zbigniewa Bońka czy Pawła Kryszałowicza. Obecnie z numerem "10" w reprezentacji występuje Piotr Zieliński. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.