Probierz dostał pytanie o Lewandowskiego. Zaczął mówić o przełomie

W ostatnim czasie atmosfera wokół reprezentacji Polski jest napięta. Nie brakuje dyskusji na temat Roberta Lewandowskiego, któremu zarzuca się brak wpływu na drużynę i charakteru. Niektórzy sugerują nowemu selekcjonerowi Michałowi Probierzowi, by ten odebrał opaskę kapitańską piłkarzowi FC Barcelony. Probierz odniósł się do tych sugestii w rozmowie z Canal+Sport. Zaczął również mówić o przełomie.

Robert Lewandowski i cała reprezentacja Polski wzbudza obecnie całą masę emocji. Wywiad kapitana reprezentacji Polski dla Meczyki.pl i Eleven Sports wywołał sporo kontrowersji wśród opinii publicznej, a wypowiedz piłkarza dość szybko trafiły na nagłówki sportowych mediów w Polsce. Zawodnik FC Barcelony stwierdził, że polska kadra nie ma osobowości. Problem w tym, że w meczach z Wyspami Owczymi (2:0) i Albanią (0:2), sam nie zaprezentował się zbyt dobrze.

Zobacz wideo Ta reprezentacja potrzebuje wymiany pokoleniowej

Od nieco ponad dwóch tygodni nowym selekcjonerem reprezentacji Polski jest Michał Probierz, który zastąpił Fernando Santosa. Byłego trenera m.in. Jagiellonii Białystok niełatwe zadanie. Musi podnieść drużynę po ostatnich rozczarowujących występach i zrobić wszystko, aby awansować na mistrzostwa Europy. Część ekspertów uważa, że pomóc w tym może rezygnacja z Roberta Lewandowskiego.

Michał Probierz zabrał głos ws. opaski kapitańskiej Roberta Lewandowskiego. Jego reakcja rozwiała wątpliwości

Michał Probierz już na pierwszej konferencji prasowej podkreślił, że nie zamierza przeprowadzić wielkiej rewolucji w kadrze i swoje słowa podtrzymał w rozmowie z Canal+Sport. - Ja już powiedziałem na swojej pierwszej konferencji prasowej, że byłoby to niepoważne, gdybym zrezygnował z usług takiego zawodnika (Roberta Lewandowskiego - przyp.red.) - powiedział.

51-latek też poproszony o skomentowanie głośnego wywiadu Roberta Lewandowskiego, który ukazał się tuż przez wrześniowym zgrupowaniem, ale wyraźnie nie chciał do niego wracać. - Nie będę oceniać przeszłości - krótko odpowiedział.

Probierz o przełomie. "Wierzę" 

Jednym z głównych zadań Michała Probierza będzie odbudowa polskiej kadry. - Wierzę, że to jest przełomowy moment naszej piłki i że ta otoczka wokół reprezentacji się zmieni na lepsze i do tego będziemy dążyć - zapowiedział.

Już 5 października poznamy pierwsze powołania za kadencji 51-latka. Tydzień później czeka go debiut na ławce trenerskiej. Już 12 października Polacy zmierzą się na wyjeździe z Wyspami Owczymi, a trzy dni później u siebie podejmą Mołdawię.

Więcej o: