Fernando Santos wybrał. Oto skład reprezentacji Polski na Czechy

Fernando Santos wybrał skład na swój debiutancki mecz w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Ustawienie jedenastki na mecz z Czechami w eliminacjach Euro 2024, pokrywa się niemal w całości z tymi, w jakich kadra ćwiczyła na ostatnich treningach. Relacja na żywo z meczu Czechy - Polska w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Rozpoczęcie spotkania o godz. 20.45.

W piątek wieczorem w Pradze Fernando Santos zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Portugalczyk może zostać pierwszym trenerem kadry w XXI wieku, który wygra w debiucie - trzech ostatnich selekcjonerów, czyli Jerzy Brzęczek, Paulo Sousa i Czesław Michniewicz, zaczynało pracę od remisów. Ostatnie zwycięstwo w debiucie odniósł Janusz Wójcik w 1997 roku, wygrywając 1:0 z Węgrami. Warto dodać, że Santos nie przegrywał pierwszego spotkania o punkty, pracując jako selekcjoner reprezentacji Portugalii i Grecji.

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Jedną ze zmian, które Santos wprowadził do reprezentacji Polski, jest to, że piłkarze o składzie na mecz mają dowiadywać się dopiero na stadionie, tuż przed spotkaniem. W piątek rano Bartłomiej Kubiak ze Sport.pl podawał, że skład Polaków na Czechy, sugerując się ustawieniem na treningach, ma wyglądać następująco: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Michał Karbownik - Krystian Bielik, Karol Linetty - Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Jakub Kamiński (Michał Skóraś) - Robert Lewandowski.

W porównaniu do składu przewidywanego przez Sport.pl, jedenastka na mecz z Czechami ma jedną zmianę - na prawym skrzydle zagra Przemysław Frankowski, a nie Jakub Kamiński lub Michał Skóraś.

Oficjalny skład reprezentacji Polski na mecz z Czechami: 

  • Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Michał Karbownik - Krystian Bielik, Karol Linetty - Przemysław Frankowski, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański - Robert Lewandowski.

Reprezentacja Polski ma szansę przełamać pewną klątwę, ponieważ ani razu w historii nie wygrała z Czechami w Pradze. Ostatni raz Polska grała na wyjeździe z Czechami w 2009 roku za czasów Stefana Majewskiego, ale przegrała 0:2. Dodatkowo reprezentacja Polski może przedłużyć świetną passę, bo do tej pory nie przegrała żadnego meczu w XXI wieku na inaugurację eliminacji ME lub MŚ, jeśli on odbywał się na wyjeździe.

Oficjalny skład Czechów na mecz z Polską: 

  • Jiri Pavlenka - Jakub Brabec, Tomas Holes, Ladislav Krejci - Vladimir Coufal, Alex Kral, Tomas Soucek, David Jurasek - Adam Hlozek - Jan Kuchta, Tomas Cvancara

Mecz Czechy - Polska rozpocznie się o godz. 20.45. Relacja tekstowa będzie dostępna na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.