Trener rywali Polaków dosłownie oszalał. Probierz zareagował. Wielki pech Szymczaka

Reprezentacja Polski U-21 zremisowała bezbramkowo z Austrią w meczu towarzyskim rozegranym w tureckiej Antalyi. Największym pechowcem spotkania był zawodnik Lecha Poznań Filip Szymczak, który nie wykorzystał rzutu karnego i opuścił boisko z kontuzją. W tej sytuacji skandalicznie zachował się selekcjoner rywali Werner Gregoritsch, którego uspokajać musiał nawet Michał Probierz.

Reprezentacja Polski U-21 przygotowuje się do eliminacji do młodzieżowego Euro 2025, które dla polskiego rozpoczną się we wrześniu. Zespół Michała Probierza aktualnie przebywa na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi, gdzie miał zaplanowane dwa mecze towarzyskie.

Zobacz wideo Santos wprowadza zmiany w kadrze. Tylko dwa stoły. "Wracamy do czasów Nawałki"

Kadra U-21 zremisowała z Austrią. Wielki pech Szymczaka, szaleństwo selekcjonera rywali

Jeden z nich, z Austrią, odbył się w piątkowe popołudnie i zakończył się bezbramkowym remisem.

W pierwszej połowie po polskiej stronie dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Michał Rakoczy, z kolei polski bramkarz Kacper Bieszczad musiał bronić dwa groźne strzały z dystansu rywali.

Po przerwie Bieszczad także nie mógł narzekać na brak pracy, bo przynajmniej trzema dobrymi interwencjami uchronił Polakom czyste konto w tym meczu. Biało-Czerwoni w 60. minucie mieli też znakomitą szansę na zwycięstwo, gdy w polu karnym sfaulowany został Patryk Peda. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Filip Szymczak, którego strzał obronił austriacki bramkarz.

Rozłączy nas piłka. Ujawniamy kulisy nowych porządków Santosa Rozłączy nas piłka. Ujawniamy kulisy nowych porządków Santosa

Co gorsza dla kadry U-21 i przede wszystkim Lecha Poznań, kilka chwil później Szymczak został bezsensownie i brutalnie sfaulowany przez Samsona Baidoo, przez co doznał kontuzji nie był w stanie nawet samodzielnie opuścić boiska. Schodził z niego z pomocą fizjoterapeuty i Michała Rakoczego. Zmienił go Aleksander Buksa.

Skandalicznie w tej sytuacji zachował się selekcjoner Austriaków Werner Gregoritsch, który dosłownie w tej sytuacji oszalał, krzycząc w niebogłosy, że nie było faulu, ścierając się z polską ławką (uspokajać go musiał Michał Probierz) i wchodząc na boisko, próbując prawdopodobnie nawet namówić swoich piłkarzy do zejścia z murawy. Jego zachowanie jest o tyle nieracjonalne, że faul Baidoo był ewidentny i brutalny.

W końcówce kolejną szansę miał Michał Rakoczy, ale znów nie potrafił pokonać austriackiego bramkarza i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Reprezentacja Polski U-21 na tym zgrupowaniu zmierzy się jeszcze z Albanią, a ten mecz zostanie rozegrany w poniedziałek.

Polska U-21 - Austria U-21 0:0

Polska U-21: Bieszczad - Kłudka (76' Kałuziński), Peda, Pingot, Mosór, Szmyt- Biegański, Łęgowski (76' Wójtowicz) - Rakoczy (76' Musiałowski), Marchwiński - Szymczak (63' Buksa)

Więcej o: