Media ujawniają nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski

To Paulo Bento zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski - podaje TVP Sport. Oficjalne podpisanie kontraktu z Portugalczykiem ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

We wtorek, w rozmowie z "RMF FM", prezes PZPN-u Cezary Kulesza zdradził, że wie już, kto będzie nowym selekcjonerem. - Można powiedzieć, że wiem już, kto będzie, z tym że decyzyjność zostaje po drugiej stronie. Wiadomo, że może to się przeciągnąć kilka dni i po prostu czekam na odpowiedź z drugiej strony. Czekam na akceptację - powiedział i dodał, że chodzi o zagranicznego trenera.

Zobacz wideo O lepszym starcie Świątek nie mogła marzyć! [SPORT.PL LIVE]

Bogata kariera selekcjonerska

Zdaniem TVP Sport chodzi o Paulo Bento, który po mundialu w Katarze pożegnał się z reprezentacją Republiki Korei, z którą odpadł w 1/8 finału przeciwko Brazylii. Podpisanie kontraktu oraz oficjalne przedstawienie nowego selekcjonera ma nastąpić w przyszłym tygodniu. Kilka dni temu Portugalczyk odmówił komentarza o informacjach łączących go z pracą dla "Biało-czerwonych". 

Dla Cezarego Kuleszy kluczowe było doświadczenie selekcjonerskie i Paulo Bento ma je naprawdę bogate. Z kadrą Korei pracował ostatnie cztery lata. Równy okres pełnił tę funkcję w ojczystym kraju. Pod jego wodzą Portugalczycy doszli do półfinału mistrzostw Europy w 2012 roku rozgrywanych w Polsce i Ukrainie. Gorzej poszło mu dwa lata później na mundialu w Brazylii. Wówczas odpadli na etapie 1/8 finału, a Bento pożegnał się z posadą selekcjonera. 53-latek był również trenerem klubowym w Sportingu Lizbona, z którym zdobył dwa puchary Portugalii, czy Olympiakosie Pireus.

W środę 25 stycznia odbędzie się zjazd zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest wielce prawdopodobne, że to właśnie wtedy oficjalnie poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.